| x2gk9r a întrebat:

Hey sunt baiat si vreau un sfat...
I am zis unei colege ca nu mai vreau sa fiu prietena cu ea pentru ca isi bate joc de mine in toate felurile, si am zis ca pun punct...ma injurat de morti desi eu mam abtinut sa nu fac asa unu la mana doi la mana o zis ca isi anunta tatal si iubitul ca sa vorbim de la barbat la barbat cand eu doar i-am zis ca nu vreau sa mai vb si cand o zis ca i suna i-am zis "oke"
Astea sunt figuri de pitipoanca sincer.
Parerii ce sa fac in continuare daca o sa faca din nou chestii de genu...

5 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Simplu. O ignori total. Nimic nu o va ranii mai tare decat ignoranta.

| x2gk9r explică (pentru Cinic):

Crezi ca am procedat corect ca i-am spus pe fata ca nu mai vreau sa mai vb?

| x2gk9r explică (pentru Cinic):

Nu m-a deranjat ce a zis de mine dar a zis de morti si mam abtinut asa ma deranjeaza cel mai mult

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Gresit! Nu sunt figuri de pitipoanca.
Este un comportament agresiv, de bully. Agresivitate verbala, injuraturi, amenintari.
Ai spus dirigintelui ca esti amenintat?

| Cinic a răspuns (pentru x2gk9r):

Ai procedat bine.