| rebecutza99 a întrebat:

Hey there TPU. Am o micuta problema. Maine imi sarbatoresc ziua de nastere, mergem la un mall. Deci eu am parul tuns scurt la spate si apoi din ce in ce mai lung spre fata, un colt este mai lung, unul este mai scurt, care, apropo, este extrem de des, la o adica dupa orice spalare se umfla rau de tot.
1. Cum pot sa-l fac sa stea mai drept, dar fara placa?
2. Daca nu sunt ideei pentru intrebarea 1, dati-mi niste linkuri cu coafuri.

Răspuns Câştigător
| PulbereDeStea a răspuns:

Cu uscator de par si o perie rotunda si putina ceara la varfuri

2 răspunsuri:
| allemyl a răspuns:

Ai putea,pentru a fi drept,(nu am incercat dar mi-a spus o prietena ca la ea a mers)dupa ce te speli(Atentie! fara sampon pentru volum sau altceva,mai bine ai incerca ceva simplu,cu extract de urzica,menta)deci,dupa ce te speli,iti usuci bine parul fara feon,cu un prosop ceva,apoi te pieptani de sus in jos,nu in alte parti,tii capul drept(pentru ca unii mai au tendinta sa stea cu capul in jos cand se usuca la par)apoi, dupa ce tea pieptanat(nu repede, usor)iti pui un fesulet suptire, nu gros, ca altfel se "cloceste parul", si tii fesul pe cap pana pleci...sau...nu stiu. Apoi, cu 10 min. inainte de venirea invitatilor Iti dai cu putina spuma sau fixativ.P.S.:La multi, multi ani! Sa fii sanatoasa, fericita si ti se indeplineasca toate dorintele! pupici!

| rebecutza99 explică (pentru allemyl):

Mersi pentru urari, dar sunt alergica la urzica sad si de menta nu am...