| kissdeeakiss a întrebat:

am mare nevoie de ajutorul vostru.Deci in curand termin clasa 8 si noi -colegi- am hotarat sa ne facem albume.Eu am nevoie de amintiri,statusuri, versuri, orice pot scrie in albumul colegilor. Daca ma puteti ajuta va rog repede. P.S-repede. Multumesc anticipat! Dau fundita +vot.

Răspuns Câştigător
| LauraaBlack a răspuns:

Bună. Uite.

M-as intoarce in clasa intai cand m-am intalnit cu colegii mei!♥

Am împărţit aceaşi clasă. Am avut şi reuşite, dar acum tot ce avem sunt doar căi diferite! ♥

Abia acum pot plange cu adevarat
Fiindca tot ce a fost frumos s-a terminat
Au ramas doar amintirile din generala
Si regretele ca parasim aceasta scoala!

♥ O să.mi fie dor de colegi, chiar dacă uneori îmi venea să le dau câte`o carte în cap. Dar această zi... sigur pe toţi aş vrea să-i pitesc într-un sac!

♥ Bă. O să`mi fie dor de fiecare în parte. Mai ales de colega de bancă ce se chinuia să copieze din carte.

♥ Degeaba, opt ani de zile au trecut fără să ne anunţe`... fiecare acum pe căi opuse!

♥ Acum aş da orice să mai rămân cu voi un an, fără să-mi pese de vreun ban!

Chiar dacă au fost destule certuri. sunt mai multe amintiri... 8 ani pe care îi voi purta în suflet orice ar fi.

Trecut au ore,zile, ani, şi vor mai trece`n goană, şi nu putem să zicem iar : "ne revedem la toamnă"...

. Cum va fi careul în altă parte? . Cu cine voi mai râde, cu cine voi mai poveştii, cu cine îmi voi mai amintii de multe? Cum va fi un mijloc de septembrie fără voi?

Cu noi persoane, cu noi colegi, cu noi profesori. cum, Doamne, cum?

Clopoţelul cum va mai suna? :[ Clasa noastră cui rămâne? :[

Cu cine mai râdem când se întâmplă ceva? Cu cine mai plângem când luăm o notă mică? Cine va rămâne în urma noastră, cine, cine?!

Pentru 4 ani împreună,plini de bucurii,tristeţi, şi note proaste. Sper că nu ne vom uita unii pe alţii.

Dar anii trec şi nu mai vin, te-mbată a lor parfum fin, cu nostalgie şi cu dor in amintirea anilor.

Au rămas în spate amintiri ce dor, o şcoală, o clasă şi nişte prietenii care niciodată nu mor!

La liceu va fi ceva nou, alţi colegi, altă şcoală, alţi dascăli. va fi ceva frumos, însa nu va înlocuii în sufletul meu pe voi nimeni, niciodatăăă!

Mai revăd acum o poză, cum eram odată toţi, fără gânduri fără temeri ce se va sfârşii odată tot;(

Chiar dacă aş putea, nimic nu aş schimba. Nimic din 8 ani de zile n`aş schimba.

La revedere! Ne pare rău că plecăm. Atâţia ani de şcoală. Împreună la bine şi rău.

Am împărţit aceaşi clasă. Am avut şi reuşite, dar acum tot ce avem sunt doar căi diferite!

Ne pare rău că plecăm. Aţi fost un diriginte iubitor. Al tuturor elevilor.

Doamne. Îmi va fi dor de voi şi de clasa mea. Să ştiţi că`mi amintesc orice moment petrecut împreună. Vreau ca totu` să meargă lună. Să nu ne uităm niciodată. Că am împărţit cei mai frumoşi ani din viaţă.

Ca a-9 a început. Alţi profi, alţi colegi, un nou început.

Bunii mei colegi de astăzi, vă păstrez în gând. Ştiu că eu n-am să vă uit nicicând.

Am ajuns acum aici, suntem la final de drum. Iată că a trecut repede şi acest an nebun.

O să speram că nu vom da uitării aceşti ani de vis. Şi o să reuşim tot aşa cum ne-am promis.

Ştiu, şi ştiu toţi, dar la ce liceu
intrăm? Lasă-mă! pâna atunci hai să ne distrăm.

Mi-e dor de ai mei profesori ce mă injurau zi de zi. Pentru că nu reuşeam să fiu ca ceilalţi copii.

Mi-e dor de ei, şi dacă aş putea să le mai zic odată. Vă iubesc pe toţi cum v-am iubit de prima dată.

Esti elev si n`ai necazuri
si la ore faci necazuri...
si la vremea despartirii
deatat plans uiti de tabla inmultirii...

de bancile in care ati stat atata vreme
de colegii de banca pe care iai avut
va veti desparti, si nime` nu se teme
ca veti da lucrare, sau tema la ceva de facut

sper ca niciodata sa nu uitati acesti 8 ani,
sa nu uitati ca in generala ati fost pustani,
si peste scurt timp un drum in viata trebuie` sati alegi...
dar niciodata sa nu uiti ca arti fost COLEGI!

O să.mi fie dor de banca măzgălită. Şi de profa de fizică repezită!

Cum va fi un mijloc de septembrie fără voi? :[. Cu cine voi mai râde, cu cine voi mai poveştii, cu cine îmi voi mai amintii de multe? :-

1 răspuns:
| kissdeeakiss explică (pentru LauraaBlack):

Multummesc mult sunt foarte frumoase