| anonim_4396 a întrebat:

am o problema care pur si simplu ma indoaie.
Vedeti prietenul meu si cu mine, am implinit pe 14 febroarie o luna, insa dupa asta am inceput sa ne certam foarte des. Aseara mi-a zis ca s-a plictisit, de acelasi lucru, mereu si mereu... Ce e drep nu ne vedem decat la scoala si o data la doua saptamani sau mai mult. Este foarte gelos si intotdeuna imi scoate la iveala un trecut peste care mi-a luat ceva sa trec. Pur si simplu ma doare faptul ca nu are incredere in mine. Cateodata ma trateaza ca si cum as fi totul pentru el iar cateodata ca si cum n-as exista, ma trateaza cu indiferenta. I-am zis ca poate avem nevoie de timp ca sa intelegem ce se intampla, l-am intrebat ce vrea el cu adevarat sa se imtample, mi-a zis ca nu vrea sa ma piarda pentru nimeni si nimic in lume si ca poate am dreptate in legatura cu timpul insa sa decid EU ce e mai bine pentru NOI; Eu i-am zis ca eu am clare toate sentimentele si ca totul depimde de el; Si mi-a zis doua cuvinte care m-au rascolit complet si care mi-au inundat ochisorii si acele: Tu intotdeauna o sa fi micuta mea. Cei drep mau durut acele cuivinte, ce are, ce nu ii e clar, daca ma iubeste de ce face toate astea. Si de multe ori ma intreaba ce s-ar intampla daca: m-ar insela, daca ne-am desparti, daca am ramane prieteni. Am reusit sa il iubesc intr-un timp foarte scurt si nu stiu ce e cu mine, simt ca am o gaura in piept, ma simt goala pe dinauntro, nu stiu ce sa fac. Si maine mai e si ziua mea de nastere si nici n-am chef sa aud un la multi ani, pentru ca fara el nimic nu ar mai fi la fel! Multumesc pentru rabdare! Ajutor...

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Ai fi vrut mai multe dupa o luna? Nu se poate vorbi de dragoste dupa aceasta perioada.Se poarta foarte urat cu tine.Ati facut sex in aceasta perioada?

| ForYouu a răspuns:

Te iubestee tongue

| micutza98 a răspuns (pentru darrio2007):

Heeelloo te-ai uitat la varsta? Sunt micuta, in primul rand; al doilea imi placea dinainte cu 5 luni sa ies cu el, si al treile cine voi astia "mari"? nici nu stiti ce e iubirea, va ganditi doar la prosti... Si daca nu intelegeti golul din inima mea nu inseamna ca nu il iubesc

| darrio2007 a răspuns (pentru micutza98):

Ma asteptam ca asa ai sa gandesti. Iubire la 14 ani? Mai vezi pe aici intrebari postate de copii de 12 ani.Pentru unii din ei iubirea este doar sex.Vedeti-va de scoala. Iubirea vine la timpul ei.Nu sunteti inca pregatiti pentru asa ceva.

| rogvaiv10 a răspuns:

Poate ar fi mai bine sa luati o pauza, si daca chiar tine la tine se va intoarce la tine.