| MAARRYYAA a întrebat:

Hey...Tpu.
Am o problema. Vreau sa cuceresc un baiat dar nu stiu cum..Nu stiu daca ma place dar eu anul trecut l-am placut si el nu m-a placut(suntem in aceeasi clasa)...Si de ceva timp are o privire aparte cand se uita la mine...Nu se uita la nimeni cum se uita la mine.Dar mi-e rusine sa ii zic ceva legat de asta. Poate ar crede ca sunt obsedata..Si poate si de faptul ca eu sunt mai plinuta(nu grasa pentru ca am picioarele mai groase si fundul mai mare).
Oricum..Cum sa-l atrag spre mine? Stiu ca nu exista dragoste cu sila.Dar poti sa atragi pe cineva sa te placa..Cum sa fac asta.
Cel mai util raspuns primeste funda..Deci fiti creativi!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Fetele cu fundul mare sunt "la moda". Ai incredere in tine si lasa-l pe prietenul tau (cand o sa ai unul) sa te aprecieze asa cum esti, nu te apuca tu sa ii spui cine stie ce.
Nu ii zici nimic, dar te uiti si tu la el. Cand iti surprinde privirea lasi ochii in jos, asta il va atrage, baietilor le plac fetele rusinoase. Fa-ti de lucru pe langa el, priveste-l in ochi, zambeste-i cand vorbesti cu el, indeparteaza-ti parul de pe fata, poti sa ii faci complimente (si baietilor le plac) dar foarte, foarte discrete. Daca lucrurile merg bine si deveniti mai apropiati, cere-i sa te conduca acasa (eu sper ca o va face el si ca te va invita si la plimbare). Nu faci declaratii si nu astepti nici de la el sa le faca decat dupa ce sunteti impreuna. Si nu il testezi ca tine la tine, lucrurile astea ies intotdeauna prost.
Daca ajungi la invitatii si nu stii ce sa faci mai departe, mai pui o intrebare.

5 răspunsuri:
| Robertyz a răspuns:

Ok, sa incepem cu inceputul. Esti om, in primul rand si nimeni nu este perfect. Si eu sunt mai plinut si am fost judecat de multe ori pe tema asta, insa este irelevant in punctul de fata. Ca sa atragi un om, trebuie sa ii castigi increderea si respectul, sa creezi o fundatie solida bazata pe aceste lucruri si pana la urma sa fie totul o armonie perfecta. Trebuie sa te gandesti ca poate nu o sa fie el, iar daca o sa fie el, bravo tie, insa nu uita, zambeste, fii fericita si increzatoare, si totul o sa decurga de la sine. Atat timp cat tu te consideri frumoasa, nimeni nu are cum sa te schimbe, si respectivul om o sa fie atras de tine si o sa te placa pentru cine esti tu cu adevarat. O seara frumoasa si linistita!

| MAARRYYAA explică (pentru SkyPilot):

Faza cu fundul mare nu o stiam.:-)))))))))
Ma rog.Dar nu cred ca ma place...Si mi-e rusine...Mie mi-a mai placut odata de el..Si nu i-a pasat.:'(

| SkyPilot a răspuns (pentru MAARRYYAA):

Daca se uita, nu fii sigura ca nu te place. Nu se uita degeaba. Incearca ce ti-am spus. Sunt semnale mici, nu ti se intampla nimic, nu ii spui nimic. Nu are de ce sa iti fie rusine.

| MAARRYYAA explică (pentru SkyPilot):

Da dar ceva mai concret... Poate se uita la colega de langa mine...
Imi trebuie niste chestii prin care sa imi dau seama. Oricum multumesc de sfaturi

| SkyPilot a răspuns (pentru MAARRYYAA):

Partea cu fundul mare: foarte multe fete au intrebat recent cum sa faca sa le creasca sanii si fundul. Iar baietii au afirmat in intrebari si raspunsuri ca asta cauta. Pot sa iti spun din propria experienta ca in general fetele cu fundul mare sunt mai bune in pat.
Ar trebui sa nu iti faci problem legate de felul cum arati. Lasa-ne pe noi sa hotaram daca va placem sau nu. Am avut multe probleme cu fostele prietene, eu le placeam foarte mult iar ele aveau tot felul de complexe si se fereau de mine. Daca baiatul spune ca te place, el chiar te place, ofera-i sansa sa iti demonstreze acest lucru. Si ai incredere in tine, lucrul asta se vede si te face sa fii mai apreciata.
Te indepartezi de colega si vezi daca tot se uita. Zambeste-i cand il surprinzi ca se uita (dar sa fie clar ca se uita la tine, altfel intram in penibil), nu te costa nimic si nu te obliga cu nimic. Este foarte posibil ca atentia pe care i-ai acordat-o anul trecut sa ii fi atras si lui atentia asupra ta si acum sa fie interesat. Incearca usor ce ti-am spus sa faci in primul raspuns, sunt doar mici semnale, nu are de ce sa creada ca esti obsedata, nu ii spui nimic concret. Stii vorbele: "obraznicul mananca praznicul" si "cine cere nu piere"? Fii creativa si joaca-ti sansa! Daca nu faci nimic nu obtii nimic.