| WeLoveIceCream a întrebat:

Anul acesta m-am transferat la o scoala noua, si bineinteles, au fost si alti colegi noi, printre care si o fata(nu dau nume)...Nu ma inteleg deloc cu ea, si o urasc mai tare decat am urat pe cineva vreodata.Nu stiu ce sa mai fac! Azi am plecat de la ultima ora pentru ca eram foaaaaaaaarte nervoasa din cauza ei.Toti colegii s-au ingrijorat pentru mine, si nu stiau ce am, credeau ca imi e rau. Dar ea mereu are ceva cu mine si atunci cand ma duc sa vorbesc cu ea, pleaca si imi intoarce spatele, de parca nu m-ar fi vazut.Nu stiu dc! Ea este putin mai buna ca mine la scoala, chiar daca eu sunt pe locul 2 si ea la fel(pe locul 1 e alta fata). Si toti baietii o plac, dar e aproape cea mai urata, dupa parerea tuturor fetelor, si se imbraca groaznic.Nu stiu ce vad baietii interesant la ea.Si, stii cum sunt baietii, se uita doar dupa forme, Si nu are chiaaaar DELOC! adica e mai plata ca batul. Oricum, si fetele se dau pe langa ea si se cred cele mai bine prietene.Nu are nici-o calitate speciala(bogata-e la fel de bogata ca mine si altele din clasa; frumoasa-v-am zis; desteapta- nu cine stie ce). Atunci dc toti sunt dupa ea.Inainte erau asa cu mine, si noi nici atunci nu vorbeam. Dar oricum, faceti-ma sa inteleg! Ce se intampla? Ce are ea si nu am eu sau alte fete(pot sa spun ca sunt fete de 10000 de ori mai super ca ea)? Care e faza?sad. M-am saturat ca mereu sa imi scriu pe mana cu compasul ca o urasc! 1laughing. Help! Funda maare!

Răspuns Câştigător
| Ammy93 a răspuns:

Uite ce te sfatuiesc eu. Nu o lasa sa te supere mereu. Daca vezi ca ea vrea sa vorbeasca cu tine, fa si tu cum face ea. Nu trebuie sa o lasi sa-ti afecteze viata. Dupa cum ai descris-o tu, fata aia are ceva cu tine, Vrea sa fie ca tine si din pacate tu ii permitii. Fii doar cea de dinainte

2 răspunsuri:
| WeLoveIceCream explică (pentru Ammy93):

Multumesc, ammy93, m-ai ajutat mult.O sa iti urmez sfatul!happy. Deocamdata mai astept raspunsuri, dar presimt ca tu vei primi fundahappyxD

| Ammy93 a răspuns:

Zoe, poti da funda unei alte persoane, eu am incercat sa te ajuthappyhappy. Mult succes