| anonim_4396 a întrebat:

ce faceti? stiu ca e foarte devreme pentru asa ceva dar vreau sa va intreb ceva, in special pe fete, voi cum v-ati imbracat la banchetul de sfarsit de clasa a 8-a? Eu trec pe a 8-a la anul si as vrea sa imi fac o idee, pentru ca vreau sa ii sochez pe toti, adica de obicei eu ma imbrac in blugi, uni chiar extra rupti, ma incalt mai tot timpu cu tenisi, nu sunt eu aia cu coafurile si parul intins cu placa, fardata ca ultima pitipoanca cum sunt unele colege ale mele.tot ce vreau sa spun e ca asi dori sa ii surprind pe toti, la rochie nu cred ca o sa fie o problema cu modul in care se aseaja pe mine pentru ca am un corp bine portionat, singurul meu defect ar fi faptul ca in prezent am doar 1.53. Asa ca asi dori sa imi dati ceva modele de rochi, pantofi, coafura si machiaj(de preferat cat mai nantural) multumesc mult!

5 răspunsuri:
| Mikidutssa a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/search (Aici ai machiajul destul de simplu) http://www.google.ro/......tp?/search (iar aici ai rochii uitate atent este una grii care ti-ar sade chiar bine pentru inaltimea ta.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai atunci ar trebui sa iti cauti o rochie si pantofi care sa te avantajeze si sa te faca sa pari mai inalta.http://imireasa.ro/rochii-de-seara-pentru-persoanele-scunde
La coafura nu prea stiu ce sa-ti zic pentru ca nu ai spus cum ai parul,daca e lung, scurt, cret, etc. dar cauta si tu pe net (sau poti sa te duci la salon si o sa stie coafeza ce sa-ti faca)
Machiaj, in functie de ce culoare are rochia poti sa construiesti si machiajul. uite cateva idei
http://www.youtube.com/watch?v=zpaQ2xxaFi4
http://www.youtube.com/watch?v=esMhK8ttoLk&feature=related

| a răspuns (pentru Bondarel99):

Parul meu e cam pana la jumatatea spatelui, e saten deschis, drept, si nu are foarte mult volum. mersi de raspuns!

| BloodxD a răspuns:

Mai ai timp....Mai bine te'ai gândi la examene şi d'astea decât la rochii şi pantofiwinking

| LoveForShania a răspuns:

Fetiță, mai sunt vreo 10 luni până atunci.
Mai bine, după gramatica ta, te-ai gândi la examenele pe care o să le daiwinking
Nu te gândi tu la corpul tău bine ''portionat'' cum zici tu, sau la faptul că ești scundă.
Întâi așteaptă să iei examenele cât de cât și apoi vezi tu de rochie și altele.