| eualexandra321 a întrebat:

Cum v-ati simti sa stiti ca,,cea mai buna prietena,, va copie expresiile,personalitatea, ideile stilul ca sa capteze atentia altora prin felul tau de a fi? ce nu-si face propria personalitate?

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Tu în momentul acesta treci în această situaţie.

| eualexandra321 explică (pentru zurick):

Dahappyma simt ridicol

| Gargaritsa23 a răspuns:

Unii oameni nu sunt capabili sa aiba o personalitate proprie si se lasa usor influentati si chiar copiaza comportamentul persoanelor din jurul lor. 1 ) ai putea sa te simti mandra ca prietena ta a ales sa fie ca tine. Insa, nu e tocmai placut, cred ca puteti vorbi, discuta si ajunge la un numitor comun doar sunteti cele mai bune prietene. Spune-i ce te deranjeaza, nu ţine doar pentru tine, pentru ca altfel ea va crede ca totul este ok si nu isi va da seama de ce tu iti schimbi comportamentul fata de ea, caci asta e inevitabil. Succes! :*

| eualexandra321 explică (pentru Gargaritsa23):

I-am spus si deja a facut scandal ca sa nu mai vb cu ea sa nu mai umblu cu ea ca nu e adevarat, frate da e culmea cu ea

| zurick a răspuns (pentru eualexandra321):

Îmi pare rău pentru tine sad
1. Dacă a făcut scandal nu-ţi demonstrează decât ca totul este adevărat
2.E una sa fii idolul cuiva şi alta să încerci să-i copii viaţa
3.Eu aş încerca ori să mă schimb în tot(ceea ce ar fi o greşeala enormă, dar aşa aş reacţiona eu) ori să-i caut eu un alt stil, personalitate..., să-i caut alt idol (lucru care nu ştiu căt de bine va funcţiona, dar merită încercat)

| Gargaritsa23 a răspuns (pentru eualexandra321):

Cred ca s-a simtit putin aiurea ca tu ai realizat ca ea te imita. Nu cred ca ii poti gasi tu o personalitate, cred ca asta este drumul pe care-l avem toti de parcurs. Daca nu ti-a inteles "problema"poate ca nu iti e cu adevarat prietena.