| Anonimae2013 a întrebat:

Hey,TPU!happy Deci,am o dilema la scoala, ma deranjeaza rau de tot.Anul asta a venit la noi in clasa un repetent.Se pricepe la sort,e cel mai bun,e indemanatic cu crtile si pixurile, dar la carte nu prea.Eu stau in ultima banca, iar el tot in ultima banca dar pe alt rand.Problema e ca m-as fi putut indragostit de el(reaaaa situatia)dar nu vreau sa accept asta, e repetent iar eu am note de 9 si 10.Am observat ca atuncicand vorbeste in ore se uita la mine.Nue genul care sa vorbeasca cu fetele,dar nu stiu ce are cu mine,imi sopteste in ore sa-i dau o carte, unpix etc.Nu doar in ore ci si in pauze vorbeste cu mine de exemplu "Joci si tu handball?". Desi stie ca jucam toata clasa.Cand ma gandesc ca poate imi place de el,dar e un repetent, vai de capul meu.Ce-ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| evelyn000 a răspuns:

Sincer asta e parerea mea din ce ai povestit. pare ca te evidentiaza fata de celelalte fete. cel mai bine ar fi sa-i dai un pic de apa la moara daca esti interesata sa vezi cum reactioneaza.

17 răspunsuri:
| Bianca306 a răspuns:

Sa il eviti, doar nu o sa vb cu un prost, stiu ca toti suntem oameni dar fie care la locul lui

| evelyn000 a răspuns (pentru Bianca306):

Si de unde ma rog stii tu ca e prost? o inveti sa se vada superioara in fata lui de parca ar fi. si nu inseaman ca daca nu invata bine la scoala este un inutil, poate baiatu se pricepe la altceva si atat timp cat el o place si fata clar il place nu vad ce ar fi rau. probabil nu ai mai mult de 17 ani daca ai parearea asta. dar o sa intlegi mai incolo ca oameni nu se judeca dupa notele de la scoala ci dupa cum se descurca in viata.

| Voisapetechi a răspuns:

Sunt 2 solutii:
1 Evita-l
2 Poti sa incerci sa-l schimbi chiar tu.E prea lenos, dar eu cred ca are potential.
Daca nu, atunci incearca prima varianta.

| hibridboy a răspuns:

Pai parerea mea este sa-i spui profului tau sau sal intrebi ce vrea. poate-i nubun deala ..care vrea... nul baga in seama evital, si ai grija, poate sa aiba niste priete violatori sau ceva de genu zii ca ai prieten si daca nu te lasa in pace il sparge in bataia...amenintal si tu. sper ca ti-am fost de folos daca da da-mi te rog funda

| Bianca306 a răspuns (pentru evelyn000):

daca ii repetent inseamna ca asa ii ( prost) pentru ca doar un „ golan„ e, eu nu sunt in fata acelui om sa il vad cum este (bun, rau, golan, cuminte) ar trebui sa spuna si ea si normal ca nu se ea dupa note ca ii mai spui tu la viitorul tau sot ce note ai avut in a 5 a dar ea ca ti ani are? te-ai intrebat? si daca tot asta de ce nu va vedeti de treaba sa invatati si bravo ei ca are 9, 10 doar ca ce varsta are? si la noi la scoala cei care raman repetenti sunt niste prosti, avem doar batjocoritori, daca este din ala bun sa fie cu el doar ca eu nu am vazut 1 om sa fie repetent ( copil normal ca un om mare judeca altfel) sa fie bun

| Blackyuu a răspuns (pentru Bianca306):

De ce sa il evite? Doar pentru ca este repetent nu inseamna ca este si prost ca de obicei judecati o carte dupa coperta oh go on. halal oameni oh go on

| evelyn000 a răspuns (pentru Bianca306):

La cum scrii draguto ma mir ca nu ai repetat si clasa 1. eu am trecut de liceu si am si sot. iar notele mele de 10 din liceu si facultate nu ma ajuta la nimic acum. pe cand tipul care avea media 6, 00 si a si picat bacul de 2 ori are un post foarte bun la o firma din Bucuresti cu un salariu de ti se opreste respiratia. a pornit de jos e adevarat dar acum el pleaca in vacanta in dubai si eu nu-mi permit sa plec pana la bulgari. nu judeca lumea dupa note de la scoala ci dupa caracter si cat de descurcaret esti.

| Bianca306 a răspuns (pentru Blackyuu):

Dar eu stiu cine e persoana aia? e rea, buna? acum eu i-am dat un sfat fetei asteia, doamne ca voi parca sunteti perfecti de sariti cu gura pe om, vreau doar sa spunca unii oameni sunt nesimtiti ( mai ales cei care raman repetenti) la noi asa e, acum de unde sa stiu eu daca e bun, rau? si daca tot asta oare cati ani are fata asta de voi ii da-ti manual de utilizare la iubiti care au dificultati la scoala, si va repet nu cunosc omul acela deci nu am de unde as stiu cum e? la noi la scoala asa ii

| Blackyuu a răspuns (pentru Bianca306):

Pai daca la voi la scoala asa este nu inseamna ca peste tot este la fel!

| Bianca306 a răspuns:

Fata maritata daca ai sot la ce mai stai pe TPU sa rezolvi problemele copiilor de 13 ani? nu ai alte treburi?

| Anonimae2013 explică (pentru evelyn000):

M-am chinuit sa scriu clar...

| Anonimae2013 explică (pentru Bianca306):

Nu pare prost.Chiuleste de la majoritatea orelor.Dar la alea care vine isi aduce aminte destul de multe de anul trecut.Si la mate e cam la fel ca unul de 6-7.

| Anonimae2013 explică (pentru hibridboy):

rolling on the floor Deci violator NU ARE CUM. laughing Noi stam la sat si aud toate chestiile cu fete si baieti la scoala, ca s-a cuplat unul cu altul, dar asa cevan-am auzit niciodata.

| Anonimae2013 explică (pentru evelyn000):

Cum ai ajuns la concluzia ca el ma place? Putine argumente, ca nu ma prea pricep eu la cum se manifesta baietii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru evelyn000):

Si ce salariu iti opreste tie respiratia?

| doreal a răspuns (pentru Blackyuu):

Dupa 2 ani am revenit sa raspund acestei intrabari idioate. Fml.
1. Nu judecam dupa coperta. Nici macar nu il cunosteam pe acel "norocos".
2. Repetentii de obicei la mine la scoala sunt mai prosti ca o scandura. Am vorbit in general, de unde nai-ba sa il fi cunoscut eu pe ala? Nu suntem neamuri.
3. Stiu ca a trecut 2 ani si ca poate ai parasit TPU, dar avand in vedere ca acum am mai multa minte am vrut neaparat sa raspund celor care m-au facut sa parasesc TPU, si sa revin iar cu contul asta happy. Merci.

| doreal a răspuns (pentru evelyn000):

Ei bine nu mi s-a oprit respiratia, draguto! laughing Sunt tot vie, sanatoasa, iar acum realizez cat de penibila erai. Trebuia sa repet clasa a 1-a? Mno, sunt pe clasa a 8-a si e bine. Daca ai venit aici pe TPU ca sa impartasesti cu noi salariul ghinionistului tau, esti penibila. N-o sa vezi comentariul asta si ma doare fix undeva, dar am tinut neaparat sa iti raspund. De unde naiba sa fi stiut eu caracterul lui? Suntem cumva neamuri si nu stiu eu? Am vorbit in general! Stii ce inseamna?
Doamne cand vad prosti ca tine imi vine sa ma dau cu capul de pereti pana vad stele verzi.

-Bianca306