| M978 a întrebat:

Ieri am aflat ca am un prieten gay. Sa raman prieten cu el?

10 răspunsuri:
| viperra a răspuns:

Normal,de ce nu? Nu are el nicio vina, daca si tu ai fii gay, si nu ai avea niciun prieten, nu cred ca ar fi super fain.Incearca sa fii tu cel care schimba lumea in bine, intelege-te cu toti osmenii, indiferent de cum is.Nu o sa te afecteze cu nimic faptul ca esti prieten cu el.Succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care-i faza? Daca iti e prieten de ce ar conta orientarea lui sexuala? straight face

| darrio2007 a răspuns:

Te deranjeaza orientarea lui sexuala? Sau ti-e teama ca se da la tine?

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Valeu, de ce nu? nu-ti place orientarea lui sexuală? ori s-o indragostit si de tine? laughing
băi frate, nu contează ce orientarea are pană acum ai fost prieten cu el ai petrecut timp impreuna cu el, amintiri etc de ce sa-l lasi pentru orientarea lui sexuală? Mi-se pare penibil.
Si normal că odată ce renunti la el il faci să se simtă prost, pune-te putin in locul lui.
Incearca să-l intelegi și ramai alaturi de el. smug>

| Madesz a răspuns:

Atâta timp cât nu îți face subtil cu ochiul, e ok. Ramai prieten cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu ramai prieten cu el?
Sau ti-e frica ca iti da un violas mic?

| Andreeaaadc a răspuns:

Ce scarbos! Te faci de ras in cartier... mai bine te prefaci ca nu-l cunosti. Doamne, ce e porcaria asta cu homosexualitate? Hai ca deja e prea de tot.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Desigur. Cu ce te deranjeaza orientarea lui sexuala?

| christall a răspuns:

Si eu am un prieten gay si stii ce? A venit primul la mine la spital cand mi-a fost rau. Conteaza omul, nu orientarea lui sexuala. Daca esti open minded vezi altfel lucrurile. Este treaba lui, optiunea lui, dar atitudinea ta fata de el nu ar trebui sa se schimbe, in nici un caz sa-l respingi.

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns (pentru Andreeaaadc):

Aolo altă incultă laughing
dacă nu-ti place tie personal ceva nu inseamnă că-i o porcarie.
Să se facă ca nu-l cunoaste? De ce cei diferiti de noi trebuie ignorati si luati peste misto? de ce nu avem voie să fim diferiti?
Persoana respectivă poate o fost langă el la bine si la rău si acum că o aflat ceva mai haotic, poate.
Să-l lese? se face de ras? bă lasa-mă dar tu traiesti cu lumea? bă nu fac aia nu-s prieten cu x si y că mă fac de ras laughing
Normal că cei incluti o să rada de el.

da-ti un refresh la viată si trezeste-te la realitate.
orientarea nu contează ci doar cum gandeste si ce fel de om e.