| Anonymous6527aaa a întrebat:

Hey TPU! Ieri dirigintele meu mi-a spus că este obligatoriu bacul la engleză, este adevărat? (Sunt pe profil de științe sociale)

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Este obligatorie proba de evaluare a competentelor lingvistice la o limba de circulatie internationala.
https://cdn.edupedu.ro/......dupedu.png

Daca tu stapanesti mai bine Franceza, Germana sau alta limba, dai acolo bacul.

| dullcat a răspuns:

Buna.Obligatoriu este sa fie o limba straina.Dar mai este cazul in care dai examenul Cambridge, in caz ca te pregatesti si esti pasionat de engleza(nu pare), iar atunci nu mai trebuie sa dai bacul fiindca ti se echivaleaza.

Oricum ar fi, engleza e destul de usoara, o poti invata prin diferite metode si nu ai de ce sa te stresezi cu bacul la engleza.Alte materii sunt mult mai importante.