| Laura1074 a întrebat:

Hey TPU...Revin cu o noua intrebare.Pai...persoana pe care o consideram cea mai buna prietena nu cred ca imi mai este cea mai buna prietena.Pentru inceput,intotdeauna m-a pus pe mine pe ultimul loc,cu toate celelalte colege se poarta super, doar pe mine ma ignora.Nu zic ca ne uram,vorbim,radem,dar tot simt ca eu sunt o simpla persoana pentru ea, nu mai simt ca suntem cele mai bune prietene.
Spre exemplu ieri mi-am uitat sticla de apa acasa si am rugat-o sa imi dea putina apa de la ea pentru ca imi era foarte sete.Si a refuzat.Dar ceea ce nu inteleg e de ce pe mine nu ma ajuta cand eu o ajut pe ea indiferent de ce nevoie ar avea? Nu astept ceva in schimbul ajutorului pe care i l-am oferit,ci sa ma ajute si pe mine la nevoie.
Cazuri din astea au mai fost, dar am trecut peste.Acum chiar nu stiu ce sa mai cred.
Fata de mine e total indiferenta, parca putin ii pasa daca mie mi se intampla ceva sau nu.
Voi ce credeti? Cum ar trebui sa procedez? Sa o iert in continuare? Voi ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Pai atunci spune-i ca asta nu e comportament de BFF si ramaneti doar prietene simple. Poate asta va schimba ceva in relatia voastra happy

5 răspunsuri:
| BlackAngel232001 a răspuns:

Eu te cred si te inteleg ca nu vrei nici o rasplatire dar ea nu trebuie sa se comporte asa fata de tine, tu daca ai iertato de atatea ori nu se mai poate ar trebui sa eu platesti cu aceeasi moneda ca sa isi dea seama ce prietena adevarata are. Sper ca te-am ajutat

| PROGRAMMER a răspuns:

Prietenii la nevoie se cunoaste.
Spune-i adevarul in fata si mai da-i o sansa, daca tot asa se comporta inseamna ca nu e prietena adevarata.

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Hmmmm... Pai i-ai spus? Poate ea crede ca se comporta exact cum trebuie, pentru o cea mai buna prietena. Sau poate pur si simplu o enerveaza sa imparta lucruri cu alte persoane. Ar trebui sa vorbesti cu ea, si daca neaga sau te ignora, sau pur si simplu isi exprima nepasarea, eu zic ca ar trebui sa renunti la ea decat sa faci o telenovela din asta, si mai tarziu sa te doara. Poate ca are un secret pe care ar vrea sa ti-l spuna si se simte...jenata din cauza acestuia. Poate crede ca tu esti cea care se comporta rece fata de ea. Eu zic ca oricum cea mai buna cale e sa vorbiti happy

| Laura1074 explică (pentru BlackAngel232001):

Faza e ca am mai incercat sa fac asta si nimic.Si de cate ori incerc sa o intreb de ce nu imi da si mie o mana de ajutor imi zice:"Ca nu vreau"(replica asta o foloseste de fiecare data).
Ma deranjeaza intr-adevar ca nu ma ajuta fie cu un sfat macar, sau cu altceva, dar ceea ce chiar ma supara e ca in loc sa fie cel mai apropiata de mine, pentru ca se presupune ca suntem cele mai bune prietene, e mult mai apropiata de alte fete.

| Laura1074 explică (pentru SuKi2KirAi1):

I-am zis ca ma deranjeaza comportamentul ei de multe ori, nu se straduieste sa repare anumite greseli.
Sunt absolut sigura ca nu o deranjeaza sa imparte lucruri cu diferite persoane pentru ca altora le imprumuta lucuri de-ale ei.