| BubuuLoree a întrebat:

Heya... cine ma ajuta si pe mine cu cateva mesaje de dor pentru EL, dar sa nu fie prea siropoase si sa nu fie luate de pe nu stiu ce site-uri, si stiu ca fiecare este poet cand este indragostit dar tot i-am mai scris si acum am ramas fara inspiratie. Multumesc!

Fundăă!

Răspuns Câştigător
| paty00 a răspuns:

Raspunsul ramane aproximativ acelasi:spune-i exact ce simti tu pentru el, cu propriile cuvinte, care pentru el vor valora cat 1000 de citate sau alte fraze "de-a gata"; fii onesta cu tine si cu el, uneori cuvintele simple ascund cele mai profunde trairi.

3 răspunsuri:
| paty00 a răspuns:

Fii onesta cu el, daca sunt mesaje de dor dupa despartire atunci evoca intamplari speciale pe care numai voi 2 le-ati trait, tu il cunosti cel mai bine si stii ce vrea sa auda, deci spune-i ce vrea sa auda, atinge-i sentimentele.
Nu pot sa scriu mesaje vizavi de o situatie pe care nici macar nu o cunosc, insa sincer tu crezi ca merita sa trimiti mesaje in continuu unei persoane? caci dupa cum spui, i-ai mai scris; daca mesajele ar fi avut un efect atunci nu ar mai fi fost nevoie sa trimiti altele; poate nu aceasta este calea, cel mai bine ar fi sa vorbiti in persoana si sa fiti onesti, deschisi vizavi de ceea ce s-a intamplat si sa hotarati daca veti intoarce pagina sau daca veti inchide cartea. Ideea nu este sa fii orgolioasa, dar nici sa ii dai satisfactia de a reveni numai tu intotdeauna la el, ci sa fi rationala, discuta cu el, niciodata nu vei putea pune intr-un mesaj un tumult de sentimente.

| kar1GaNNN a răspuns:

Azi am avut o zi groznica, dar cand m-am gandit la tine totul a inceput sa mearga bine. Te sarut, eroul meu!
Mi-ai furat inima dar nu sunt sigura ca o vreau inapoi. E mai in siguranta la tine, pastreaza-o si ai grija de ea!
Te iubesc cu simplitatea care te caracterizeaza. Un mesaj mai complicat nu ti s-ar potrivi...asa ca...te iubesc!

| BubuuLoree explică (pentru paty00):

Heei, multumesc pentru raspuns... dar nu suntem despartiti, problema e. ca a plecat din tara, suntem impreuna si mi-e foarte dor de el!