| Acmrgurl a întrebat:

Heyo. In noaptea asta am stat la vecina mea ( parintii ei fiind plecati). Au mai venit inca 2 fete ( respectiv 14 si 17 ani) plus 2 baieti ( 17 si 20 de ani, unul fiind iubitul vecinei mele.
Dupa un timp, la 2 noaptea si ceva, s-au trezit cu ideea sa scoată ala de 20 masina si sa dam o tura prin sat. Am fost 50%50, gandindu-mă ca nici unul de aici nu avem permis. Nu am fost de acord la inceput, dupa am zis ca ce se poate intampla. Toate bune si frumoase, am scos masina incet din curtea ei (impingand-o) si ne-am plimbat. Desigur, cel de 20 a condus -ăăă, ca dracu. Masina se tot oprea, schimba vitezele, mergea fara lumini, d-astea. Pe deasupra, era sa intre in toate sansurile posibile si imposibile avand dioptria cam mare.
Aproape de casa au vrut sa intoarcem masina iar eu am avut un instinct de a mă da jos. Dupa ce m-am dat jos caci masina facea cam urat, ei au intrat cu masina in poarta dreapta respectiv si gardul din aceeasi directie. Au bulit masina ca dracu, farul din dreapta fiind distrus si o mare parte de langa el.
Vecina mea are 15 ani impliniti. Ce putem face? Ce se intampla daca parintii ei merg la polite? Am inteles ca o sa ii dea cativa ani buni iubitului ei dar eu? Totusi, m-am plimbat cu ei dar m-am dat jos cand a fost accidentul. As putea patii si eu ceva?
Ar fi mai bine sa mintim?
Raspunsuri urgente va rog!

Răspuns Câştigător
| LexTerOp a răspuns:

Nu... in niciun caz nu mintiti pentru ca nu duce nicaieri, tu nu o sa patesti nimic, ci soferul o sa fie considerat vinovat de cele intamplate, niciun pasager din masina, decat soferul, Daca stii ca in seara aia bause ceva... e mai complicat. asa poate da de belele, dar nu cred ca va patii nimic el nici tu si nici ceilalti, Deci pastrati-va calmul ca nu se intampla ceva grav daca nimeni nu a fost ranit.

2 răspunsuri:
| Acmrgurl explică (pentru LexTerOp):

Ey bine am mintit si am scos basma curata! Parintii ei sunt bogati si nu prea le-a pasat de masina. Multumesc oricum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Acmrgurl):

Atunci ce sens avea intrebarea!?!