| ღDiissyღ a întrebat:

Heyy! Am si eu o intrebare: Cum sa ies in evidenta in fata unui baiat?
... el este in clasa cu fostii mei colegi, dar la anul' voi fi si eu in clasa cu ei (iarasi) big grin Nu pot sa ii rog pe colegii lui sa vorbeasca cu el mai ales ca sunt 2 fete care il plac sad Desi l-am intrebat daca ii place de (macar) una din ele, el nu a recunoscut nimic si nu stiu daca sa il cred.
De obicei vorbes cu el pe facebook, dar mai nou vorbeste foarte sec, adica imi raspunde "Bine tu?" sau imi zice doar ca e ocupat straight face Inainte vorbeam ore in sir pana pe la 2 noaptea... si cand ziceam ca ma duc la culcare zicea ca sa mai stau ca ii place sa vorbeasca cu mine...

Intrebarea mea este:
~Cum pot sa ii atrag atentia?
~Ce motive pot sa ii mai spun doar pentru a vorbi cu mine?
(stiu ca e putin stupida intrebarea dar no big grin )

Multulesc mult si astept pareri :**

13 răspunsuri:
| venilla a răspuns:

Ignora-l, sigur o sa functioneze! Asa cum el te ignora pe tine acum si tu esti atrasa de el, asa o sa se intample si daca il ignori tu! happy

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Cel mai bine este sa devii indiferenta. Cand il vezi sa te uiti in alta parte, sa mergi cu capul pe sus. Vezi daca reactioneaza in vreun fel!

| xVictor a răspuns (pentru SefaTa97):

Daca tu asa faci si merge inseamna ca ala care se uita la tine e un ceoflengar bun de nimic fraier si ratat... mda.

| SefaTa97 a răspuns (pentru xVictor):

Nu, tu nu ai inteles. Ea fiind prea insistenta, l-a facut pe el sa se plictiseasca, sa nu o mai vrea. Astfel, devenind indiferenta, lui i-ar trezi din nou interesul!
Deci.happy
O zi buna!

| xVictor a răspuns (pentru SefaTa97):

Mda. u esti fraiera. scuze pentru limbaj. si iti rectific raspunsul.
asta merge numai la noiwinking noi va dam voua pa si voi veniti la noi. nu invers. daca ea devine indiferenta ala nici nu-i mai zice sal buna cmf da-mi si mie tema etc. ma intelegi?

| xVictor a răspuns (pentru SefaTa97):

Citeste raspunsul meu la intrebarea ei si o sa vezi ca l-am formulat mult mai bine decat u

| SefaTa97 a răspuns (pentru xVictor):

Eu cred ca tu nu ar trebui sa te bagi in seama cu mine! Eu niciodata nu merg dupa un baiat. Intotdeauna a mers, ce am zis eu mai sus.
O zi buna!

| xVictor a răspuns (pentru SefaTa97):

Referitor la Cel mai bine este sa devii indiferenta. Cand il vezi sa te uiti in alta parte, sa mergi cu capul pe sus... mda pentru baiatul ala o sa insemne ca-ti dai aere, si o sa-l faci sa creada ca esti o increzuta si ca nu esti de nasul lui... si ca esti o fitoasa cu fumuri in cap. Capsuno invata sa dai sfaturi. si gandeste-te de 2 ori inainte sa publici ceva.

| xVictor a răspuns:

Sfatul meu, daca inainte vb cu ele ore in sir. si acum iti raspunde sec sunt 2 variante
1. ii place de tine
2. s-a maturizat sau s-a saturat de tine. sau il prinzi in momente in care are ceva de facut.(stiu sunt mai mult dar na.)laughing ca sa-i atragi atentia..nu te lua dupa aia.laughing)) ca nu o sa-ti functioneze iti garantez. big grin uita-te fix in ochii lui si dupa ai 2 variante:
1. daca si el se uita fix la tine te bagi in seama cu el
2. daca nu se uita pur si simplu nu-l interesezi...
Asta te duce cu gandul la o alta chestie. adica poate vorbea cu tine cu scopul dee a te prinde cu garda jos si sa te,, tufa''laughing si s-a prins ca te lasi greu etc. pana mea. am deviat. in fine... iar motivele. intreaba-l ce-a facut, o duce bine, cu fetele cum sta, (subliniez, NU-L INTREBA DE SCOALAlaughing)) iese pe afara, etcc, de genul astabig grin funda?big grin

| ღDiissyღ explică (pentru xVictor):

Sincer... o sa incerc ce ai zis tu aici si vad eu apoiwinking mersi mult laughing :*

| xVictor a răspuns (pentru ღDiissyღ):

Jur ca unele... zic ca un alearga dupa baieti sti. dar,, voi''(nu tu) veniti la noi sa va jucati cu,, cheia franceza''... sunt satul de astea ca,, voi''. Eu in momentul de fata cred ca in tot capul ala aveti doar un singur neuron, si in momentul asta si ala e plecat in vacantalaughing))) P.S Ma cert cu capsunicaaa90big grin oricum o sa mearga..am putea vb mult mai bine pe mess. deoarece multa lume imi zice ca dau sfaturi bune. si dorinta mea e sa ma fac pshiholog. SO. good luckbig grin

| ღDiissyღ explică (pentru xVictor):

Iar id'ul tau de mess ar fi? laughing)

| xVictor a răspuns (pentru ღDiissyღ):

A mers?laughing haha cristi_cristi5448 big grin id mess.