| Bianca298 a întrebat:

Heyy
De ce in noaptea de revelion trebuie sa purtam ceva rosu?

11 răspunsuri:
| FastAndFurious a răspuns:

E o superstitie ca rosu ar aduce noroc atunci.( mai ales fetele o respecta)

| AlleSiAtat a răspuns:

Se spune ca aduce mult noroc, bani si belsug in anul urmator.winking Sunt ceva superstitii...alta e ca daca iesi din casa, la intoarcere, barbatul intra primul pentru ca el e capul familiei si se zice ca o sa fie bogatie in casa.winking
Craciun fericit!

| LolaLollita a răspuns:

Se spune ca iti va aduce noroc. Multe fete apeleaza la o lenjerie intima de culoare rosie.

| FemeiaPisică a răspuns:

Se spune ca iti va aduce noroc tot anul.

| GoldVali a răspuns (pentru AlleSiAtat):

Asta n-o stiam:

| GoldVali a răspuns:

Daca tot se zice ca e o culoare norocoasa, eu imi pun bikini rosii daca ma imbrac in alte culori. Nu vreau s aratez sansa:winking

| AlleSiAtat a răspuns (pentru GoldVali):

Sau mai este una care spune ca in noaptea de Anul Nou nu se face nimic cu carne de pui sau oua umplute etc., pentru ca asa cum gaina scormoneste pamantul si-l imprastie, asa si norocul nostru va fi risipit. Sau una asemanatoare e sa mananci peste in 1 Ianuarie ca asa cum pestele merge doar inainte prin apa asa si tu sa mergi doar inainte si sa treci peste lucrurile rele. (asta o stiu de la matusa happy )

| GoldVali a răspuns (pentru AlleSiAtat):

Notate toate, mersihappy

| AlleSiAtat a răspuns (pentru GoldVali):

Cu placere happy

| mona a răspuns:

Pentru a avea noroc