| Nome145 a întrebat:

Heyy,doar eu am problema asta "nu arăți de vârsta ta", de ce esti asa mică de statură ","de ce arăti asa, întrebarea mea e cum pot sa par mai de vârsta adolescentilor.
Vreau răspunsuri serioase și nu glume proaste.

6 răspunsuri:
| EuSuntMarius1 a răspuns:

Sincer lasă -i în pace, nu te mai stresa, tu trebuie să te accepți pe tine și să fii fericită, aspectul e temporar mai devreme sau mai târziu te vei maturiza fizic mă refer, dar daca vrei sa faci o schimbare te poți apuca de sală sau dacă ți-e rușine să mergi acolo poți să faci exerciții acasă, poți face și de creșterea în înălțime, eu îți recomand creatina doar 5g pe zi și să faci exerciții pentru creștere în înălțime la mine creatina așa a funcționat pe lângă forța de la sală

| sierra1 a răspuns:

"cum pot sa par mai de vârsta adolescentilor"

nu ne-ai spus, ești matur deja?

| Nome145 explică (pentru EuSuntMarius1):

Mulțumesc mult

| zurick a răspuns:

Machiajul ajută. Însă, când oamenii insultă, nici nu contează motivul pentru că nu e ceva ce ține de tine, ci de insecuritățile lor. Dacă ai crește în înălțime, garantez că ar găsi o altă scuză să se comporte așa. Le poți spune simplu, mă deranjează întrebarea/ afirmația, dacă ei înțeleg bine, dacă nu, ignoră-i.
"De ce ești așa mică de statură?"
Ai auzit de genetică? Poți zice
"Nu arăți de vârsta ta "
La 50 nu o să arăt de vârsta mea.
Așa și?
Norocoasa de mine.
"De ce arăți așa?"
Eu chiar nu m-am gândit la asta.

| Nome145 explică (pentru zurick):

Apreciez mult

| elemonis a răspuns:

Buna.
Nu te mai gandi la ce zic ceilalti. Important este sa fii tu bine cu tine si sa te accepti asa cum esti. Nimeni nu este perfect nici in interior si nici in exterior.
Gandeste-te ca in timp ce alte persoane o sa para de varsta pe care o au cand vor fi mai mari, tu nu o sa pari de varsta pe care o sa o ai happy. O sa pari mai tanar decat esti.
Citeste carti de dezvoltare personala. Sper sa te ajute.