| Alwee a întrebat:

Hez TPU prietenul s-a despartit de mine si tineam foarte mult la el un amic de-a lui a zis ca si-a batut joc de mine dar eu tot tin la el... din cauza asta m-am certat si cu cea mai buna prietena a mea ca ia cerut prietenia ei dar la refuzat nu mai pot imi vine sa mor cum il pot uita mereu plang.nu mai suport viata m-am gandit sa iau un pumn de pastile va rog ajutati-ma dau funda

Răspuns Câştigător
| ginamagheru a răspuns:

Draga stai linistita ca mai sunt baieti,poate chiar mai buni decat el. daca ati fost impreuna de putin timp,e posibil sa isi fi batut joc de tine,dar ca sa stai linistita, ai putea sa ii ceri o explicatie de ce te-a parasit.Dar nu face mare caz din asta, ca nu ti se termina viata printr-o simpla chestie ca asta.

11 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

E o prostie sa "iei un pumn de pastile"! prietenii vin si pleaca din vietile noastre dar, doar de aia nu trebuie sa ajungem la gesturi extreme! Cu timpul iti va trece, vei avea si alt iubit si alta prietena, trebuie doar sa depasesti aceasta perioada!

| TheAndra95 a răspuns:

In nici un caz nu poti face acest lucru, adica nu are rost pentru un baiat care din spusele tale nu`i pasa, cel mai bine este sa te calmezi...fiorii 'dragostei' o sa treaca cu timpul, nu trebuie acum sa regreti sau eu stiu sa incerti sa te 'razbuni' pe el, sau mai stiu eu ce, amintesteti clipele frumoase petrecute alaturi de el, nu e bine sa iti para rau de lucrurile frumoase.Incearca sa vorbeti cu mama ta sau cu o colega/amica/prietena, poti icerca sa vorbesti si cu pshihologul scolii sau gasesti un cabinet online http://www.psihologu.ro/2008/04/16/cabinet-de-psihologie-online/. Iti spun eu, nu merita:). Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda:D

| IMC90 a răspuns:

In primul rand ca te plangi de niste chestii care nu sunt esentiale in viata unui om. Se poate trai foarte bine si fara prieten si fara cea mai buna prietena. Gandeste-te ca unora le-au murit parintii sau fratii si nu mai fac atata caz. O sa demonstrezi tuturor ce copchila razgaiata esti, daca faci ce ne-ai spus noua ca vrei sa faci, fiindca numai o copchila razgaiata si limitata d.p.d.v intelectual nu ar gasi o alta solutie.
Vezi ca lumea cealalta este un mit, odata ce ai crapat te mananca viermii.

| dincolodevise a răspuns:

Buna scumpo.nu mai gandi asa negativ, ai o viata frumoasa inainte.stii noi fetele chiar daca suferim prea mult pentru niste baietii care nu ne merita.trebuie sa trecem peste, sa spunem ca asa a fost sa fie, ca noi meritam ceva mai mult. deci nu ai de ce sa faci o prostie pentru ca lumea ta nu se incheie la un baiat care nu a stiut sa te aprecieze.viata merge inainte cu sau fara el si o sa treci peste odata cu trecerea timpului.nu se termina baietii la el.mai st multi si multi o sa te dezamageasca din nou, dar trebuie sa fii tare.sunt niste incercari peste care trebuie sa treci.nu te merita,stiu ca e greu, dar am trecut si eu prin mai multe situatii.crede-ma ca o sa intalnesti un baiat mult mai bun ca el care sa te merite cu adevarat.deci priveste inainte, lasa totul in urma si gata! nu te-a meritat. candva isi va da seama ce a pierdut.fie roata si patrata tot se mai intoarce odata (este foarte adevarat ).fii puternica, bafta si ai grija de tine.te pup

| ThatGirl19 a răspuns:

laughingIncearca sa nu te sinucizi laughingpentru inceput stim cu totii ca-s vrajeli tongue ...Acuma incearca sa te impaci cu cea mai buna prietena laughingAsta trebuie facut clarr :XApoi dal dracu pe prietenuto ca nu te merita si cautati altu mai bun :X

| IMC90 a răspuns (pentru dincolodevise):

''mai st multi si multi o sa te dezamageasca din nou, dar trebuie sa fii tare. sunt niste incercari peste care trebuie sa treci''

Cat de masochist sa fii sa te duci sa-ti iei teapa iar dupa ce vezi ca unu si-a batut joc de tine? Ma gandesc ca mai exista si alte lucruri distractive pe lumea asta decat sa-ti iei tepe pe banda rulanta pana te arunci pe fereastra.

Educatia precara trebuie sa fie de vina, vi se pare ca asa e tru si ca sunteti mai fraiere daca nu aveti permanent pe cineva in bot. Asta sau porcariile alea de reviste pe care le cititi si hipersexualitatea promovata peste tot in mass-media. Halal.

| dincolodevise a răspuns:

IMC90.vezi cum vorbesti.clar? hai pa-pa.fiecare cu parerea lui.esti baiat si de aceea vorbesti asa. niciodata nu o sa puteti voi sa simtiti ce este in sufletul unei fete.

| Paulla a răspuns (pentru dincolodevise):

IMC are total dreptate. Cât de cretin poţi să fii să ţii la cineva care şi-a bătut joc de tine? Şi vă mai întrebaţi de ce toţi 'sunt la fel'... E perfect logic, şi eu îmi bat joc de persoanele care-mi permit. Ele singure dovedesc că nu merită mai mult.
P.S: În caz că nu ţi-ai dat seama după nume, sunt fată. Aşa că nu trânti replica aia 'nu puteţi înţelege ce-i în sufletul unei fete'.

| dincolodevise a răspuns:

Eu v-am mai zis fiecare cu parerea lui. clar? nu-ti convine ce am zis.pa draga! parerea mea si sfatul meu asa ca ia hai gurita mica.

| Paulla a răspuns (pentru dincolodevise):

Şi dacă-i părerea ta ce? E o părere cretină şi idioată şi o să aflii asta pe propria piele. Şi mai lasă expriesile de genul 'hai pa, dragă, guriţa mică', sunt de prost gust. Numai persoanele cu un iq mai mic decât ziua în care se află(a6a, în cazul tău) le folosesc.

| dincolodevise a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar cred ca esti foarte idioata.