| Adriana_1090 a întrebat:

Hi all:* e o intrebare pentru fete dar si pentru baietii in caz : ce le ziceti baietiilor ce va trimit mesaje cum ca le place de tine si altele... eu nu vr sa ranesc am spus deja ca nu vr prieten dar e neintelegator tot imi trimite mesaje ca ii place de mine, neata, noapte buna ii mai raspund la un sms 2 dar deja incepe sa ma calce pe nervi mai vine pe la mine prin clasa si eu nu il plac deloc dar vezi daca ii zici in fata mars! se supara laughing si eu nu sunt genul ala dar pur si simplu nu stiu cum sa ii explic fara sa se supere sau sa creada ca sunt vreo speriata de bombe.

Răspuns Câştigător
| evilestevil a răspuns:

Ar trebuii sa-ti faci intentiile clare de la inceput atunci cand vorbesti cu o persoana, in special cand este de sex opus. Daca nu il vrei in viata ta nu "ii da nas" cum ar spune unii, presupun aici, nu sunt sigur ca este vina ta, faptul ca ii raspunzi la mesaje, si cum vrei mereu sa pari draguta, i-ai dat o impresie gresita, iar acum el vrea ceea ce "se cuvine". Invita-l intr-o zi la o cafea, sigur nu te va refuza, si vorbeste clar fata in fata cu el, si spune-i ca ai nevoie doar de un prieten, sau nu ai nevoie deloc de el si sa te inteleaga... Apreciez faptul ca nu vrei sa ranesti oamenii happy.

3 răspunsuri:
| any98 a răspuns:

Spune-i ca relatia voastra nu ar putea avea nici o sansa pentru ca tu nu ai sentimentele pe care el le are pentru tine...

| Adriana_1090 explică (pentru evilestevil):

Multumesc, imi place comentariul tau si cred ca o sa-ti urmez sfatul. Inca o data multumesc!

| evilestevil a răspuns (pentru Adriana_1090):

Cu placere, ma bucur ca ti-am putut fi de folos. Poate ma gasesti sa-mi si spui cum a iesit... cafeaua? :p