| PinkkkHeartss a întrebat:

Hi! As vrea sa stiu.cum pot deveni: actritza., cantareata., sau dansatoare? (NU MANELE)house hip hop usoara...stiti vre un site care te nominalizeaza sau cum pot face chestia asta? cel mai Boon raspuns Fundita si Vot.

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ai putea sa te inscrii la cerbul de aur!
sau la romananii au talent!
sau in baletul dansez pentru tine!
sper ca te-am ajutat!love struck

| CARMENCITA a răspuns:

Era bine daca spuneai ce varsta ai, daca ai facut balet, dans.Ca sa devi actrita trebuie sa faci cursuri de actorie si ideal sa urmezi facultatea.Sa participi la castinguri. E unul pe acasa tv.Ca sa fii cantareata trebuie sa te invete cineva sa canti, etc., sa ai voce si daca ai bani te lansezi singura, daca nu trebuie sa ai voce.Ideal este sa faci o scoala de profil, nu neaparat, dar ar fi bine sa inveti sa canti la un instrument.Iti trebuie un cd demo inregistrat eventual in studio.Ca sa fii dansatoare e mai complicat. Dansul se incepe de copil si de cele mai multe ori cu baletul. Majoritatea dansatorilor au facut liceul de coregrafie.Trebuie in fiecare zi sa repeti intr-o sala.Eu sunt de parere ca daca vrei sa faci dans modern sunt bune cateva ore de balet, dar nu in fiecare zi. O fata a urmat liceul de coregrafie si nu mai putea dansa dans modern.Ar fi bune si cursuri de dans.Trebuie sa stii sa dansezi orice.Trebuie sa poti face spagatulCa sa fii dansatoare trebuie sa urmezi totusi o scoalaTrebuie sa-ti placa.Succes!

| Ana_Princess_1996 a răspuns (pentru CARMENCITA):

Multa dreptate ai!winking