| curioasa210 a întrebat:

Idei pentru a castiga bani la 12 ani.
Funda pentru ideea cea mai inovatoarea

7 răspunsuri:
| Allen1999 a răspuns:

Ai 12 ani.Singura optiune este de a castiga bani de la rude sau de la colindat.Dar daca esti destept poti sa pui pariuri cu parintii sau cu bunicii si sa castigi bani.In cazul meu la 13 ani eu vand lucruri care nu imi mai trebuie.De exemplu lego sau poti sa vinzi jucarii la copii obsedati.Asa me-am dat cartonasele de pokemon go si cartile cu minecraft. Poti sa vinzi jocuri pe xbox sau pc steam. Sper ca te-am ajutat.Dar eu zic sa inveti si de la 16 ani sa te angajezi vara la un part time job. Sper ca ti-am fost de folos.

| darrio2007 a răspuns:

Plimba cainii vecinilor.

| curioasa210 explică (pentru Allen1999):

Multumesc happy

| curioasa210 explică (pentru darrio2007):

Stau la tara. Avem curti... Altceva? happy

| darrio2007 a răspuns (pentru curioasa210):

Fa curatenie pe la cineva prin curte.
Nu te duce capul?
Sau vrei sa iti vina bani fara sa faci nimic?

| curioasa210 explică (pentru darrio2007):

Dmn..inca odata..stau la tara. Ne faecm curatenie siguri happy

| darrio2007 a răspuns (pentru curioasa210):

Atunci cere bunicilor sau parintilor. Ca vad ca munca nu iti place.
Sau asteapta sa cresti mai mare sa te poti angaja.
Pana atunci tine-te de scoala.