| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de colegul meu de clasa, si nu de ieri de azi..ci de cam cand il cunosc..adica de pe la inceputul scolii. Acum fiindca el imi acorda o atentie mai diferita, incep sa ma indragostesc. Avem chesti ide genu" ce faci sufletel?". si alte derivate. Dar par a fi in gluma si nu prea..nu stiu ce sa cred. Plus ca mai am o colega care sta mult pe langa el si rad impreuna. Nu stiu ce sa fac. sa-i marturisesc ce simt sau ce altceva? mentionez ca sunt in clasa a 9`a[ poate ocnteaza]

6 răspunsuri:
| The1smartiest a răspuns:

Incearca sa vb cu el ..si da marturiseste-i pentru ca din atitudinea lui lasa de inteles. ca te ar place ca pe o colega sau mai mult. succes

| onasis1961 a răspuns:

Dacă ave-ţi un prieten comun, întreabă-l ce părere are de tine, dacă nu, dă-te cu tupeu la el! Încercarea, moarte n-are! Nu ai nimic de pierdut! Baftă multă!

| mona a răspuns:

Da,spune-i ce simti

| Bittersweett a răspuns (pentru mona):

Si cum sa-i spun?

| mona a răspuns (pentru Bittersweett):

Daca tot va permiteti sa va alintati cu,,ce faci sufletel,,si alte chestii,ar trebui sa iti fie usor sa-i zici ca il placi,cand ramai numai cu el intr-o pauza, il chemi deoparte si ii spui,, ce zici daca ti-as spune ca te plac mult,, sau ceva de genul asta, important e sa vezi ce reactie are pentru ca daca si el te place inseamna ca se va bucura

| Adry05 a răspuns:

Da, dacă tu te simţi destul de curajoasă să faci asta e foarte bine. Mult succes!