| razvy9912 a întrebat:

Imi place de o fata si imi este ca o sora si as dori sa ii spun ca o plac dar imi este frica ca nu o sa mai fim asa buni prieteni.Va rog spuneti-mi si mie cum sa-i zic fara sa se supere? As dori mai mult parerea unei fete...

Răspuns Câştigător
| LoveIsForEverYoung a răspuns:

Pai eu sunt fata! happy
Uite, iti spun ce ar fi mai bine sa faci. Mai bine te duci la ea si ii spui frumos, nu ca mai stiu eu cine, ca o placi!
E mai bine asa fiindca scapi de presiuni, te usurezi si daca si ea te considera ca pe un frate inseamna ca tine la tine si poate o sa-ti spuna si ea ca te place!
Spune-i-o usor dar direct, nu ezita, si mai bine o duci intr-un loc in care sa fiti doar voi doi, sa nu atrageti priviri fiindca unor fete nu le prea place sa vorbiti chestii de genu in public, intelegi, poate e mai rusinoasa! happy
Sper ca te-am ajutat, bafta! happy

6 răspunsuri:
| dNNzhoCs a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie odata. Aveam o prietena foarte buna. Care eram indragostit de ea. Si odata si odata mi-am luat inima in dinti si i-am povestit totul si ia o spus... : si eu te iubesc. si m-a sarutat si dela primul sarut a fost o relatie de 3 ani! Sper ca te-am ajutat big grin

| Biancaalone a răspuns:

Pai sun t fata si cred ca mi-ar placea mai mult ca un baiat sa vina si sa-mi spuna ca simte ceva pentru mine, nu sa descopar de la alti! Si in plus ea poate sa simta la fel pentru tine! De ce pui raul in fata binelui. Du-te la ea spune-i in fata, daca simtel a fel bine daca nu iar bine...tu ai avut puterea de ai spune si o sa aprecieze asta

| Florea_Robert_1994 a răspuns:

Du-te la ia si spune-i ca o placi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a lovit recent adolescenţa şi ai senzaţia că o placi mai mult ca de obicei, ceea ce foarte probabil ţi se şi întâmplă. Poţi risca şi să îi spui direct că o placi şi că ai vrea o relaţie cu ea, însă odată ce ai făcut asta, pe viitor o poţi pierde şi ca iubită şi ca prietenă(că ziceai că-ţi e ca o soră) pe vecie.

| razvy9912 explică (pentru anonim_4396):

Mda...asta e si teama mea ( ca o pot pierde pe veci ) si nu as vrea asta...

| razvy9912 explică (pentru Florea_Robert_1994):

Deci in primul rand corect se scrie ea si in al doile-a rand nu e asa usor.