| Morphix a întrebat:

Imi place o fata care face pregatire la mate cu acelasi prof cu care fac si eu ea incepe pregatirea cand termin eu stiti cum as putea sa intru in vorba cu ea?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Fii relaxat.Cand o abordezi, cand incepi sa vorbesti cu ea, mereu sa incepi cu un zambet pe buze.Probabil o sa-ti fie frica la inceput, o sa ai sentimenul ala.in care simti teama de respingere. DA-I CU INCREDERE INAINTE. Daca te refuza, nu-i nimic, ti-ai antrenat skill-ul, data viitoare o sa ai experienta necesara, de fiecare data inveti ceva, cu timpul, emotiile acelea se transformat in incredere.
Tine minte daca te respinge, e de vina modul in care ai incercat sa o agati. Imbunatateste-ti mereu stilul de abordat, invata sa inveti din greseli.
Mentine contactul vizual.
Acum ca stii toate astea, du-te si vorbeste cu ea.

Ce sa spui?

Pentru inceput e important doar sa deschizi conversatia cu fata respectiva, doar iti place si vrei sa o cunosti. Dar nu o sa-i spui asta, ci ii arati indirect.
Poti sa deschizi coversatia :
-Cerand o parere: "Buna" (astepti sa raspunda) "Uite ma contraziceam cu prietenul meu…cine crezi ca?";"Stii unde este(un local, ceva, nu conteaza)?" "Tocmai mi-am cumparat pantofi astia, ce parere ai, am facut o alegere buna?"
Conteaza doar sa intri in vorba cu ea.

Acum puteti sa incepeti sa va cunoasteti, faceti cunostinta, vorbiti un pic despre hobby-urile voastre. Acum poti sa vorbesti cu ea de parca ar fi un vechi prieten.
Daca conversatia decurge bine, poti satabili o intalnire in momentul ala, sau ii spui sa-ti spuna numarul de telefon sa mai vorbiti. Nu o intreba daca iti da numarul de telefon! ci scoate telefonul scrie numerele 07 si pune-o sa scrie restul. O notezi in telefon, si-i dai beep sa te recunoasca cand o suni(si sa verifici daca e adevarat numarul care la scris)

FARA REPLICI DE AGATAT! sunt aiurea si nu te duc nicaieri, de asta nu trebuie sa para ca o agati ci ca ai dat peste ea (ca si cum ar fi destinul).

Fii natural!
Kiss:*:*:*

4 răspunsuri:
| Marry:X a răspuns:

Buna.Intreab-o cum a fost, daca a fost greu, cati bani ii ialaughing etc.Restul vine de la sine.Pa pa:*

| buburuzzz a răspuns:

Nu ar strica sa-i ceri nr de telefon, iar daca esti cam timid poti lasa o fituica pe banca unde sa il ceri! de altfel o poti face pe ea sa te abordeze prima:fa-te ca ai uitat un caiet pe banca(iar ea iti va sari in ajutor) succes!

| LucAndrei a răspuns:

Prefate ca ai nevoie de niste sfaturi de la ea(de mate.)....si poate reusesti ceva.

| mihaela01 a răspuns:

Intreab-o daca a inteles tema pe care i-a explicat-o profu si apoi:eu sunt mihai, dar tu?