| DnevnekiVampira a întrebat:

Imi place tare informatica,limba romana, chimia, istoria imi puteti spune ce profesie sa aleg dupa absolvirea clasei a 9-a? Va rog raspundeti dau fundalaughing

2 răspunsuri:
| zalex98 a răspuns:

Nu stiu daca iti poti "alege o profesie" dupa terminarea clasei a 9-a, mai ales ca invatamantul este obligatoriu pana in clasa a 10-a.

| DnevnekiVampira explică (pentru zalex98):

Pai nu in Romania nu stiu cum ii dar in rep moldova dupa clasa a 9 iti alegi un colegiul si ce fac de colegiul cu ce profesie pot sa aleg ce sa incep sa invat?