| alma200033 a întrebat:

Imi puteti spune cum este la liceu, adica e la fel ca in gimnaziu?
Trebuie sa inveti mult?

2 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Cred ca te referi la scoala generala, gimnaziul este scoala primara, adica clasele 1-4.
Eu unul cand am fost la liceu, n-am vazut diferenta dintre el si generala.
Singura chestie este ca esti la o alta scoala, ai alti profesori si colegi noi... in rest nimic, esti doar mai matur cu vreo 3 luni de cand ai terminta clasa 8-a happy
Si da, in liceu ai putin mai mult de invatat dar nu e mare lucru.

| Anonim9114562123 a răspuns:

La liceu cei avea mai mult de învățat, dar te vei axa (probabil) pe 3-4 materii importante și restul nu te vor interesa pentru ca nu se mai iau în considerare notele ca la gimnaziu, din care se face media pentru nota de la examen.

Întrebări recente