| Ursu_Andrei_1985 a întrebat:

Îmi puteți spune versuri pentru rap battle? Plss am nevoie până diseară

8 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Rap battle se face pe loc. E freestyle. Decat sa mergi cu rime de acasa, mai bine nu te bagi. Cel mai prost vazuti sunt cei cu rime de acasa.

| Nitroblast a răspuns (pentru FaraNume1245):

A scris intrebarea si pe categoria muzica si acelasi raspuns a primit :/

On topic: Mai bine ai exersa cu cineva. Fa battle-uri de distractie. Cu colegii, cu fratii, cu prietenii, cu etc.O sa iti ia ceva timp ca sa poti face un freestyle decent dar daca chiar iti doresti, trebuie sa o faci. Asculta cum se face un freestyle de calitate. Dragonu', Arssura, Nestor, Pytt, Aforic, L. Doc. astia sunt Battle MC la care te poti uita ca sa vezi cum se face.
Doar SA NU LE IEI replicilr si dumele. Risti sa se prinda cineva (poate nu atunci, dar mai tarziu, e mai rau mai tarziu cand te prinde cineva cu plagiatul) si sa nu iti mai vina cheful de battle of the dome vreodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La of the dome esti praf dar nu praful ala de copt, te crezi bun dar nu esti in stare sa coci o rima pe loc.
Nu, normal ca nu-ti dam noi rime. La battle mc nu te duci cu textul de acasa, la king of kings da. Dar probabil ca pe tine nu te intereseaza partea de rap ci doar ce fac yutubarii acum, oricum trebuie sa-i intorci rima adversarului deci nu avem cu ce sa te ajutam.

| Nitroblast a răspuns (pentru anonim_4396):

Apoi ce fac youtuberii astia din generatia asta... le baga impresia ca totul se face asa usor, ca doar asta promoveaza, felie pe tipsie.

ODD-urile legendare pentru ei - Codrin vs nu stiu cine si nici nu imi pasa (cred ca Echo), vreun Bonel bobonel vs Oscar si cam atat.

Din pacate n-au auzit si nu o sa auda de Of da dome-urile care au facut istorie si care merita vazute ca si Dragonu' vs Pytt, Aforic & L.Doc vs J & Arssura, Atacuri de Panica vs J & Arssura etc. sau macar de freestyle-urile incredibile de la Urban Groove gen cel al lui Cedry2k, cel de la Specii, CTC, 2012, etc.

Partea buna - bine ca macar nu se dau pe trap si nu fac battle in manelele astea moderne laughing).

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Nitroblast):

Nu e nici o parte buna in generatia asta. Pacat ca si eu fac parte din ea. Oricum, J mi se pare slab, l-a mancat Afo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nitroblast):

Ha, am zambit incontinuu cat m-am uitat la battle-urile alea. Trebuie sa le iau si eu la rand. laughing
Mai asteapta un an, o sa zici ca ai prevazut viitorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt smecher, aaa
Of iubirea mea, aaa
Viata mea, of of
Inima mea, of of

| Andreeaaadc a răspuns:

Trisor