| Alexandraaq a întrebat:

Imi spuneti niste citate de prietenie, viata? Gen tumblr?

6 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Eu ştiu doar citate cu duşmani.

| AnonimaOk a răspuns:

Serios? Credeam ca s-a depasit faza asta cu statusuri si citate si prostii... Daca tu iti traiesti viata, chiar ai nevoie de cineva din secolul trecut sa iti zica ce e aia prietenie sau iubire sau mai stiu eu ce? Ma indoiesc. Intr-adevar, pot fi interesante din an in paste, in sensul ca auzi o idee noua... dar asta pentru tine! Mi se pare cea mai mare ipocrizie, o vrajeala grosolana ca sa adunati like-uri pe retelele de socializare, mai ales ca buna parte din oameni nu prind ce e aia metafora.

| Alexandraaq explică (pentru AnonimaOk):

Eu nu am facebook, tumblr, instragram sau alte chestii de genul.Pur si simplu imi place sa le citesc..atat!

| Cσcσ a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search
https://www.google.ro/......ps?/search (aici te poti uita si la alea din lista de sus, mie mi se par interesante).
NU am putut sa-ti scriu eu aici asa ca ti le-am aratat. :)
Pa!

| Kenya a răspuns:

Gasesti mii daca scrii pe Pinterest qoutes.

| AnonimaOk a răspuns (pentru Alexandraaq):

Niste citate sunt doar idei. Unele sunt monumentale, altele...se uita, nefiind atat de valoroase. Oameni adevarati consider ca sunt Albert Einstein, Oscar Wilde, Mark Twain, Thomas Edison, Da Vinci, poate mai sunt.dar eu pe acestia ii consider demni de amintit sau m-au impresionat personal.
Parerea mea e ca mai bine citesti o carte buna decat sa auzi idei rasfrante... ca tot ai carti la avatar! happy