| Raducu445 a întrebat:

In cadrul Academiei Militare, la ce ora incepe programul mai exact, la cat se termina si care este ora de culcare? Se poate utiliza telefonul mobil? Rog un student sau cineva care stie foarte bine sa imi raspunda cat mai repede, va rog din suflet. Multumesc anticipat. Nu am gasit aceste informatii pe internet si am nevoie de niste raspunsuri, va rog. Si daca pot utiliza telefonul mobil, pana la ce ora am voie si incepand de la ce ora?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

ți s-a mai răspuns

https://www.tpu.ro/......vb-cu-cei/

| CodrutElian1990 a răspuns:

In primul rand, in unitatile militare folosirea telefonului mobil o poate face doar personalul de conducere, care are aprobare.
Nu o sa gasesti acest lucru, precum si programul concret al studentilor dat publicitatii deoarece sunt documente de uz intern. Fiecare Academie Militara are regulamentul ei intern.
Programul incepe dimineata cu desteptarea si inviorarea si se termina seara cu stingerea.
Programul este intre desteptare si stingere. Programul de somn este de 8 ore, de regula desteptarea la ora 06, 00 iar stingerea la ora 22, 00. In timpul zilei sunt 6 ore program de pregatire, timp de studiu, timp liber, timp pentru servit masa, timp pentru igiena personala si pentru inviorare.

| Raducu445 explică (pentru CodrutElian1990):

Ai idee cumva la Ferdinand I cum este? Si timp liber in care sa faci ce vrei tu, cat timp ai?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Raducu445):

Nu stiu.