| VulpeaDinUmbra a întrebat:

In general e sau poate fi si asta un semn ca o fata place un baiat sau invers? Adica daca uneori in loc sa dea mesaj aleg sa sune. Adica de obicei cam despre ce e vorba cand se intampla asta? In cele mai multe cazuri

6 răspunsuri:
| Delyae a răspuns:

Îndrăgosteală.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Delyae):

Si vor sa isi auda vocea? Asta e?

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Delyae):

Dar se poate si asta in unele cazuri, nu? Adica ca uneori sa sune pentru ca ii e mai usor uneori ca sa vorbeasca in loc sa scrie mesaj. Sau despre asta nu e vorba niciodata? Sau sunt prea putine cazurile astea? Cum e adica?

| Miruna333 a răspuns:

Daca o persoana suna cealalta persoana?
Nu, pur si simplu poate asa ii este mai comod. De exemplu mie imi place mai mult sa dau vocale sau sa sun cu video, daca fac asta cu cineva, nu inseamna ca imi place persoana respectiva
Dar daca tot vorbrsti cu cineva, ceva ar trebui sa fie la mijloc, asta daca nu sunteti strict prieteni

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Miruna333):

Si in cele mai multe cazuri e vorba de comoditatea asta? Si cazurile in care se suna ca se plac si vor sa isi auda vocile sunt mai putine? Sau si astea sunt destule? Sau cum e?

| Miruna333 a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Nu știu cum e ca nu am făcut statistici laughing
Pot spune doar, nu lua asta ca pe un semn.
Nu te atașa si nu interpreta lucruri mici, care in realitate nu inseamna acel lucru.
Ia in serios lucrurile clare, faptele, nu vorbele. E posibil acea persoana sa fie mai comoda la telefon, decât sa dea mesaje.
De exemplu, daca vreau sa stau la povesti, nu voi scrie ca îmi este lene, vreau si atmosfera mai vie, așa ca sun persoana sau dau vocal.
Cum am mai spus, daca o persoana vorbește cu tine, ceva unde este, acum depinde. Încearcă sa fii realist/a