| Kitty3D a întrebat:

In seara asta mi-a venit si maine trebuia sa ma duc sa ma spovedesc si sa ma impartasesc. Am voie sa intru in biserica?sad efunda si voturi bune.

10 răspunsuri:
| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Fireste! De ce nu ai avea voie?

| Kitty3D explică:

Ceva in genul ca nu femeile in perioada asta nu sunt curate nici eu nu stiu prea bine.

| HippTech a răspuns:

Daca intentiile tale de a merge la biserica sunt pure (adica nu mergi sa te distrezi, etc) mergi din inima si dragoste sunt absolut sigur ca nimeni nu se va supara pe tine. Stai linistita

| raluca1601 a răspuns:

Nu. Cand esti in timpul menstruatiei nu ai voie sa te spovedesti.Stiu ca si o colega de-a mea o fost in timpul menstruatiei si nu a luat-o la spovedit. Funda?

| Briosik a răspuns:

Pai eu stiu ca`i pacat daca intrii, dar nu stiu cum crezi. thinking Eu una as zice ca mai bine sa nu te duci. thinking

| foxsilver a răspuns:

Daca esti virgina, poti intra in biserica, deoarece menstruatia nu reprezinta un pacat, nu este ceva ce poate depinde de vointa ta, cum ar fi actul sexual, caz in care ai putea sa-ti impui vointa.

| vicky18 a răspuns:

Din cate stiu eu nu, si mie mi s-a intamplat mai de mult si am vorbit cu cineva si mi-a zis ca nu pot intra in biserica indiferent daca esti virgina sau nu, desi asta mi se pare o prostie

| Demonull a răspuns (pentru vicky18):

laughing)asa e o prostie dar nu te verifica nimeni oh go on

| vicky18 a răspuns (pentru Demonull):

Stiu ca nu te verifica oh go on dar teoretic nu e permis u acum faci cum vrei laughing

| Demonull a răspuns (pentru vicky18):

Eu personal nu fac nimic laughing)