| Firdinica a întrebat:

In ultimul timp mi-au tot aparut puncte negre pe fata, iar mama tot vrea sa " mi le scoata ", iar eu nu vreau. Problema e ca ea reuseste si apoi eu am fata rosie. Ce sa fac : cum sa ii explic sa ma duc la un medic care chiar se pricepe si care mi-ar da un sfat bun?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic si gata. Va gasi el tratamentul si va reusi sa-i explice si mamei ca nu este bine.

5 răspunsuri:
| Firdinica explică (pentru Salontanul):

Nu pot, am 12 ani si nu cred ca as putea sa merg singura... iar ea zice ca lasa ca nici ala nu m-ar ajuta straight face. E o fire de genul " eu stiu mai bine "...

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Firdinica):

Ai dreptul la asistenta edicala chiar impotriva vointei parintilor. Mergi mai intai la cabinetul scolar.

| TrololollPrettyDevil a răspuns:

Picteaza-ti cu un marker niste puncte negre pe fata si ea va incerca sa ti le scoata si va vedea ca nu reuseste asa ca te va duce la medic.

| Firdinica explică:

O sa incerc... ambele lucruri.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Spune-i ca ti le scoti singură