| nbgfmkdlșxs a întrebat:

Insomniile sunt simptome ale unei raceli la ovare sau a unei sarcini?

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu. Insomniile arata mai degraba ca esti stresata sau preocupata de ceva sau poate ai un stil de viata nesanatos (consumi cofeina, alimente grele, fumezi, esti sedentara etc)

| carmyx a răspuns:

Nu au nicio legatura, stresul, banii, grijile sunt factorii insomniilor.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt semnul neliniștilor. Al frământărilor (agitației) interioare. Ori, poate, ești prea îndrăgostită.
Dar, din câte observ, tu ești tulburată de o posibilă sarcină. Cred că ăsta e unul din motivele insomniilor tale. straight face
Rezolvă-ți problemele de sănătate, iar atunci îți vei recăpăta și somnul liniștitor.

| Fernando9Torres a răspuns:

Sunt si baieti care au insomii, si eu nu cred ca ai racesc la ovara sau sunt insarcinati, nu? laughing))....asta(insomnia) apar mai mult din cauza stresului sau a grijilor.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Hedonismul_Învinge_1994):

Și tu ai insomnii? : ))