| MrsDraguttza a întrebat:

Intrebare pentru baieti si fete. Voi cum va intelege-ti cu fratii vostri? Eu am un frate mai mare si nu prea suntem apropiati
Ne certam tot timpul. Am facut un pact : sa nu mai avem legatura unul cu altul si Andrei ( fratelo ) s-a abatut primul de la el
Cand facem ceva impreuna si ne distram. el se plictiseste si paraste ca i-amm vb eu urat sau ca cine stie ce i-am facut.
De ex. aseara ne jucam un joculet stupid dar care ne-a facut sa radem si din cauza lui m-am ales cu o cearta si dupa aceea a vn la mine la televizor ( fiindca la el in camera nu poate. ca deh! Daca se intampla ceva misterios la mine in camera si nu a fost el prezent ) si fiindca Domnisorul nu putea sa stea in fotoliu s-a bagat in pat cu mine si cu sora mea mai mica care dormim amandoua. A adormit acolo si am stat inghesuita mai rau ca la inchisoare Am avut niste vise urate nu am putut sa dorm... si dimineata iar l-au apucat fitele
dupa ce ca a stat pana la 11 in pat ( eu m-am sculat la 9 ) a mai facut si misto de mine dupa aceea
Deci. voi ce credeti? Si face asta mereu. Odata cand am zis sa nu il mai bag in seama m-a parat ca de ce nu il mai bag in seama. ca el vrea sa vb cu el dar nu mai vreau eu
E asa de imatur! Si are 16 ani. eu am doar 14

Răspuns Câştigător
| katomika a răspuns:

Hey! al meu are tot 16 si eu tot 14
ne intelegem f bine... nu esti singura care se cearta dupa ce se distreaza
mi sa imtamplat de multe ori dar ne impacam(fac ceva bun o prajiturica)
si in timp ce o fac el vine ...mai papa ce preg eu (in special compozitia inainte sa o dau la cuptor, sau umplutura)
incearca si tu poate o sa fie mai bine
Si apropo cu surioara ta te intelegi mai bine deoarece e fata si cu baieti e mai greu sa vb
poate ca fratele meu e mai ''bun''si intelegator deoarece noi suntem singuri copii si nu avem alta alegere

9 răspunsuri:
| InnocentLoovee a răspuns:

Pai, nu stiu ce sa zic. Nu am frati, dar mereu mi-am dorit unul. E pacat sa nu va intelegeti, ar trebui sa fiti unul langa altul, sa va intelegeti si sa va iubiti. Explica-i si lui sa nu se mai poarte asa, sau spune-i mamei tale, poate il face ea sa inteleaga. Bafta!:*

| pisicutza1scumpii a răspuns:

Daca tot nu te intelegi cu el, atunci raspunde cu aceeasi moneda.De acum in colo, daca te intreaba cat este ceasul spune ca este 2 lei si tot asa.Se va plitisi sa te sece cu fitele lui.

| lVlad a răspuns:

Tzaccrying....si eu am 2 surori si un frate.Din fericire Sora mai mare sa maritat si a plecatlaughing iar fratele meu e Strainatate la Lucru. Deci am Ramas cu sora mea mai mica. Eu am 15 ea 11.Deci ne certam tot timpul din orice motivlaughing Na, ce sa faci? Asa-s toti fratiilaughing

| MrsDraguttza explică:

Pai nu pot sa-i spun ammei pentru ca suntem amandoi. nu stiu cum sa zic. Fiecare cu tabara lui
Mama tine mai mult la el. Vb cu el mereu.Ii face toate poftele pe cand mie mi le face tata
Eu stau numai cu tata, vb cu el. rad
Deci. e cam complicat
Chiar vreau sa ne intelegem si cand intr-un moment de liniste ne intelegem el incepe ca sunt falsa, ca nu am caracter, ca sunt rea, casunt prea orgolioasa
Dar il als in pace
Si tata m-a invatat sa ii raspund cu cuvinte frumoase si asta chiar a mers
L-am scos din sariet cateva saptamani dar apoi nu am mai suportat eu sa ma faca in toate felurile si am inceput si eu sa-l atac dar doar cu sarcasm E mai complicat
Chestoia buna e ca, cu sora mea mai mica ma inteleg de minune, o ajut la teme, sta cu mine mereu...winking

| MrsDraguttza explică (pentru katomika):

Pai si eu fac prajituri dar el spune sa nu mananca asa ceva... ca daca pun eu ceva in ele?!
Oricum gaseste mereu cate un defect la tot ce fac si eu chiar vreau sa ne intelegem pentru ca tin la el dar el nu face niciun efort sad

| katomika a răspuns (pentru MrsDraguttza):

Incearca o bataie cu mancare ...se va enerva dar te va crede cool

| MrsDraguttza explică (pentru katomika):

Pai facem de astea mereu
adica el face
da cu paine in mine de fiecare data cand ma vede

| katomika a răspuns (pentru MrsDraguttza):

Dai si tu

| MrsDraguttza explică (pentru katomika):

laughing Pai am dat si eu odata si am descoperit ca ii dadea satisfactie
Ma enerveaza l culme Intra la mine in camera fara sa bata. imi umbla prin dulap, imi ia din prosoape ca ale lui sunt la el in camera si ( cum camera mea e jos si alui la etaj ) de ce sa faca drum pana acolo?!
Vinenoaptea pe la amrginea patului si imi trage o sperietura de numai dorm toata saptamana
Pur si simplu nu il suport uneori
laughing Dar suntem frati si il iubesc si nu cred ca face asta intentionat
Pun pariu ca atunci cand vom fi adulti ne vom intelege
Ori asta ori ne vom bate cu ciomegele la azilul de batrani laughing
Spun asta pentru ca sunt sigura ca la acelasi azil vom merge
Imi palce sa merg dupa el mereu
De ceea vreau sa dau pe profilul la carea dat si el si la acelasi liceuhee hee