| antoniaidk a întrebat:

La 16ani este indicat din punct de vedere medical sa îmi incep viața sexuală?

Răspuns Câştigător
| Stropdeploaie a răspuns:

Daca esti suficient de matura din toate punctele de vedere Niimic nu te retine! Restul sunt doar conceptii comuniste sau invidioase!
Sarbatori fericite!

12 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Tinand cont ca pe vremuri femeile la 16 ani deja aveau copii si nu mureaulaughing (ma rog, decat daca apareau complicatii, azi medicina este mai avansata, se rezolva mai usor)
nu e mare scofala!
Ideea e ca tot pe vremuri, femeile ramaneau la un singur barbat. Acum daca incepi la 16 ani, te gandesti prin cati treci pana te opresti la unulwinking
In rest, sa te protejezi!

| Plato a răspuns:

Nu e indicat dpdv moral!

| Adry05 a răspuns:

Eu zic dupa 18, atunci e organismul complet dezvoltat si e ok.

| Lioana a răspuns:

Cum ar putea fi indicat asa ceva? In primul rand viata sexuala inainte de casatorie e contraindicata din punct de vedere moral. Din punct de vedere medical ar fi bine sa astepti pana la 18 ani sau mai bine pana la 20 ani.

| CorneaConstantin a răspuns:

De ce nu? Ai grija doar cu cine faci pentru ca te va lăsa la un moment si nu cred va fi ok

| darrio2007 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Toate incluzand si maturitate in gandire, nu?
Ce sfat de rahat!

| darrio2007 a răspuns:

Moral, nu. Pentru ca e posibil sa va vina alocatiile in acelasi timp.

| Nemessys a răspuns (pentru Adry05):

Esti tu asa de sigura?

| Adry05 a răspuns (pentru Nemessys):

Da, informatii de la asistenta unui medic ginecolog happy si nu numai.

| Stropdeploaie a răspuns (pentru darrio2007):

Esti doar un simplu comunist! Tu esti ala care ai crescut cu cheia la gat?laughing)

| darrio2007 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Maturizeaza-te, mai puta! Ce are politica cu faptul ca tu esti prea libertin? Da, am crescut cu cheia de gat? Este vreo problema pentru tine? Oricum, nu intrebam asa ceva:
https://www.tpu.ro/......i-in-fund/

| NuStiiCumMaCheama a răspuns:

Baga mineru in mina frate. Numa sa poarte casca de protectie ca sa nu dea in boli. Esti apt de pasarica inca de cand ti-a adus laptele. Faxa cu 18 ani e falsa, 18 ani e doar asa... pentru ca pana atunci se maturizeaza lumea, altii chiar mai tarziu