| Georbiama a întrebat:

La anul as vrea sa ma mut la alt liceu pe acelasi profil.Pot alege eu clasa?

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu chiar, intri doar acolo unde sunt locuri.

| Georbiama explică (pentru dullcat):

Eu as vrea intr-o clasa unde este o prietena de amea.Defapt de asta si ma mut

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, fiindca nu se fac favoruri dupa cum vrea copilul, ci vei fii repartizat in clasa unde mai sunt locuri libere si numai daca esti eligibil.

| Georbiama explică (pentru Violleta2022):

Prietema mea de acolo a spis ca pot

| Violleta2022 a răspuns (pentru Georbiama):

Prietena ta este un copilas, nu directorul liceului, care respecta legea si nici Ministrul Invatamantului.

| Georbiama explică (pentru Violleta2022):

Prietena mea e la acel liceu si este doar o clasa cu acel profil acolo deci doar acolo pot intra

| Georbiama explică (pentru Violleta2022):

Ea e foarte matura si responsabila si stie ce spune.Nu poti sa ii spune-ti asa, fiindca nu cunoasteti liceul

| Violleta2022 a răspuns (pentru Georbiama):

Asta este ceea ce crezi tu depre ea, dar pana la urma este tot un copilas care nu cunoaste legea.

| Georbiama explică (pentru Violleta2022):

Nu intrlegi ca doarin clasa aia pot intra?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Georbiama):

Ma indoiesc ca risca vreun director de liceu sa fie dat afara din invatamant, ca sa-ti faca tie un favor ilegal.