| LanguageMaster a întrebat:

La şcoală cum poți să procedezi dacă ai în clasă un coleg boxer care se leagă de copii?

Răspuns Câştigător
| joshua145 a răspuns:

Depinde de gravitatea situatiei. Te sfatuiesc sa vorbesti cat mai repede cu putinta cu invatatoarea/diriginta ta si sa-i explici despre ce este vorba. Daca nu are rezultat, ajungi la director. Dar daca se intampla ceva si in afara scolii, du-te la politie. Dar e cam suspect ca parintii(atat ai tai, cat si ai colegilor tai) sa nu stie nimic. Incercati sa colaborati cu cadrul didactic/cu politia pentru a inlatura orice problema, pana cand este timp!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii spargi nasul sa ii arati ca esti mai tare ca el

| LanguageMaster explică (pentru suntserios):

Sau mai bine te duci la poliție!

| mnbvf a răspuns:

Vorbeşti cu cineva din scoală în măsură să ia o decizie în această privință.

| LanguageMaster explică (pentru mnbvf):

Cel mai bine te duci direct la poliție!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru LanguageMaster):

Ai ajuns sa iti pui intrebari la care iti raspunzi singur?