| LanguageMaster a întrebat:

La şcoală şi la liceu, dacă este un elev supercampion la box/kickbox în clasă se vor teme profesorii de el?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nicidecum! Sala de clasă nu e un ring de luptă, în acel sens. Lupți și aici, dar în alt mod. Lupți să înveți, să te autodepășești (cine vrea, bineînțeles). Dacă elevul e sportiv de performanță, profesorii vor fi impresionați, dacă va reuși să coreleze efortul fizic cu cel psihic. Între elev-profesor există o comunicare didactică, un brainstorming, un dialog interactiv, un schimb de informații, de idei, sentimente. Nu amenințări, nu prejudecăți și, în nici un caz, un schimb de pumni și picioare, ca pe ringul de (kick)box. Exclus, așa ceva. happy

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Da, cu prima ocazie isi ia o bataie sora cu moartea.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Da,frate.Nu mai pot de frica, iti dai seama...

| MidnightR a răspuns:

O sa faca culoar special sa treaca Maiestatea Sa.

| LanguageMaster explică (pentru LoveMeBabyasdfg):

Cum adică?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate elevul de exmatriculare daca are ganduri " pasnice ". laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar.
De obicei, refuza sa mai predea la clasa respectiva. Altii isi dau demisia.