| AnoNymOuSS11 a întrebat:

Licee bune in care nu se invata foarte greu, ai profesori intelegatori si un program lejer, care sa nu ma prinda seara cand ajung acasa. media peste 9 profil stiinte ale naturii..ms

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai asta cu invatatu nu foarte greu crezi ca depinde de liceu?
LOL
Program lejer... pai e liceu cu cursuri LA ZI, Vrei sa te duci cand ai tu chef eventual de la 11 la 14? laughing
NU ai specificat orasul in care doresti, SIRwinking ne ierti ca nu putem vedea in globul de cristalwinking e ceata afarawinking
Mai bine da-l dracu de liceuwinking ce stai sa pierzi 4 ani sa te prinda seara pana ajungi acasa... si sa mai si iNVETI laughing) din greuwinking

| AnoNymOuSS11 explică (pentru alina2k18):

Eu am vrut sa zic prin nu invatat foarte greu, sa nu se puna accentul numai pe carte si sa stai intr-o banca ca ultimul prost, sa fie multe proiecte, sa ai viata si chestii de genul asta.

| alina2k18 a răspuns (pentru AnoNymOuSS11):

Tu vrei un profil mai easy, asa ziwinking deci da, alege uman - eventual stiinte socialewinking faci muzica si desen pana termini liceulwinking deci 2 materii deja sunt usoarewinking ma rog, faci teorie muzicala, pe curente draci laci, e usorwinking
Limbi straine - te axezi pe engleza daca asta o stii bine si limba 2 altceva acolo nu va omoara ca de aia e limba 2winking
Matematica faci max 2 ore/sapt, biologie fizica si chimie max 2 ore/sapt si din cls XI adio toate 3winking
In rest istorie, geografie, istoria artelor, logica-psihologie-economie-filosofie fiecare aferenta anului - la toate cu proiecte, eseuri si profesori deschisi ca de aia esti la profil umanwinking
Eu asta am facutwinking la un liceu teoretic din sector 1, nu dau numewinking
Ce liceu sa iti recomand, nu stiu in ce zona ai vrea, banuiesc ca nu vrei din asta de cartier de nu ia nimeni bacu laughing totusi nu te vad ultimu cretinwinking
Zi-mi ce zona /sector vrei si vin cu o sugestie.

| AnoNymOuSS11 explică (pentru alina2k18):

Nu-s cretin, doar ma enervez usor..sectorul nu conteaza sa fie media de intrare peste 9, nu de cartier :@

| AnoNymOuSS11 explică (pentru alina2k18):

Ar fi o solutie si uman, dar gen nu sunt lenes imi place sa invat si prind repede din clasa, doar sa nu fie liceu in care sa stai doar in banca si sa asculti un profesor, sa ai viata de liceuwinking