| izsz a întrebat:

M-am despărțit de prietenul meu la care țineam imens de mult și la fel și el ținea la mine. Ne-am despărțit din cauza ca da bacul și chiar nu are timp de nimic și vrea la medicina și a zis ca ar fi mai bine sa ne despărțim și ne împăcăm după ce da bacul și admiterea. Lui chiar ii este greu și trece printr-o perioada grea fiindcă a avut probleme, iar eu nu l.am părăsit pentru asta, chiar i-am fost aproape. Eu nu l-am inteles acum și i-am spus ca o sa fie imposibil sa mai avem o relație după asta, iar el a fost probabil dezamăgit. A mai trecut ceva timp și i-am spus ca îl pot aștepta oricât și sa ii ofer timpul de care are nevoie, dar el nu mi-a mai răspuns când i-am spus asta, poate era prea târziu. A mai trecut iar ceva timp și el chiar nu era interesat de mine, nu îmi trimitea niciun mesaj, doar eu lui. Într-o seara niște prietene au făcut puțin mișto de el și eu râdeam și blabla, am fost proasta. El s-a supărat și m-a scos de la prieteni. M-am enervat și i-am trimis mesaj și a spus ca dacă am ajuns la batjocură sa uitam ca ne cunoaștem și e despărțirea definitiva de la faza asta. De atunci nu am mai vorbit, doar i-am spus bafta când a dat competentele și atât. Mi-a spus ca sunt un copil și nu știu ce e aia despărțire și chiar m-au durut aceste cuvinte. Am fost și eu fraiera, dar și el. Acum a trecut ceva timp și as vrea sa ii trimit ceva mesaj sa ii spun ca îmi pare rău, dar vrea sa ii spun într-un mod cât mai matur, sa vadă ca nu sunt chiar o copila proasta, dar nu știu, as vrea sa ii spun multe dar nu știu cum. Va rog, ajutați-mă, ce mesaj săbii scriu? Și sa nu uit ca unei fete acum ii place de el și vorbește cu el și îmi e frica sa nu ii placa și lui de ea pana la urma. El chiar a ținut la mine, și chiar s-a văzut asta și după ce ne.am despărțit mi-a spus ca la vara după admitere vom face ce vom vrea dar acum vrea sa fie lăsat în pace, eu am fost proasta și nu l-am inteles. Va rog sa ma ajutați, ce sa facccc.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă l-aș cunoaște i-aș trimite tot ce ai scris, să vadă cât ții la el. așteaptă să treacă perioada asta mai grea pentru el.și apoi încearcă să vorbești cu el. dacă nu răspunde, înseamnă că nu mai are rost.

| angelcore a răspuns:

Draga mea indragostita, eu sunt de parere ca a fost doar vina ta in toata treaba. In primul rand nu ar fi trebuit sa ii reprosezi ca sta mai mult timp invatand si nu mai are timp de tine, pentru ca, vrei sau nu viitorul sau e mai important decat toanele unei iubte, ar fi trebuit sa il intelegi si sa iti petreci timpul cu el doar cand putea. In al doilea rand faptul ca dupa pauza pe care el a decis ca are nevoie pentru a-si invata tu le-ai permis prietenelor tale sa radeti impreuna de el, acestea doua motiv nu l-au facut decat sa creada ce te comporti ca un copil si ca esti imatura. Te-ai comportat intr-adevar ca un copil! Daca tu nu recunosti ca a fost greseala ta, nu cred ca mai are rost sa incerci. Nu incerca sa il faci pe el tapul ispasitor, pentru ca tipul nu are nici o vina. Inerca sa ii spus ce ti-am spus eu mai sus, asa poate va vedea ca sti sa iti asumi greselile si ca incerci sa te maturizezi. Succes happy

| izsz explică (pentru angelcore):

Nu i-am spus niciodata sa nu invete si sa iasa cu mine, ba mai mult ii spuneam sa invete. I-am spus ca e ok sa o lasam mai moale si nu ieseam des pe afara, cu saptamanile, ne vedeam doar la scoala. Deci eu nu i-am reprosat nimic legat de asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intelege-l si tu, e foarte stresat si dupa cum vezi vrea sa-si rezolve alte chestii acum. Lasa-l in pace un timp, lasa-l sa-si dea bacul si admiterea, apoi poti sa iei legatura cu el si sa-l feliciti in primul rand, dar si sa-ti ceri scuze daca simti ca-ti pare rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru izsz):

Poate nu i-ai spus, dar intr-o relatie el se simte obligat fata de partenera, de aceea a si pus punct.

| izsz explică (pentru anonim_4396):

Dar o sa-l felicit normal, dar daca nu o sa mai vrea sa ne impacam dupa toate astea si ca am ras putin de el si nu l-am inteles de la bun inceput?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru izsz):

Daca nu mai vrea, nu poti sa-l fortezi. Mergi mai departe.