| ankhysweet a întrebat:

Ma place sau nu? de un timp vorbesc cu un baiat mai mult prin sms-uri, este coleg cu mine si il cunosc de mult timp imi place de el si el sustine acelasi lucru, dar nu mi-a spus asta in fata ci doar prin sms-uri, de obicei ne intalnim la scoala si atunci nu prea are curaj sa vb cu mine, mai face unele glume pe seama mea sh ma necajeste cate o data dar nimic mai mult, el este unul dintre cei mai draguti tipi din scoala si imi place mult, mi-a cerut prietenia tot prin sms si am acceptat si acum nu stiu cum sa reactionez cand ma voi intalni cu el, el este primul baiat din viata mea si nu stiu ce sa fac.va rog mult sa ma ajutati...multumesc

1 răspuns:
| adryutzza13 a răspuns:

Pai...am avut si eu o problema tot cam asa, pe mess sau prin sms imi spunea ca ma place si cand ma intalneam cu el nu spunea nimic si mai facea si glume pe seama mea. Daca iesiti o data pe drum toti, spune-i ca vrei sa vorbesti ceva cu el si il chemi undeva, intreaba-l daca voi doi sunteti impreuna si daca e la misto, daca iti spune ca sunteti impreuna intreaba-l de ce face glume si nu te ia de mana sau in brate cand sunteti fata in fata, daca spune ca a fost o gluma ai nevoie de o sticla de apa la jumatelaughing, sa o ai cu tine atunci cand te duci sa vorbesti cu el, daca spune ca a fost o gluma desfa apa du-o pana la gura si dupa toarnai-o repede in cap si spune-i ceva in genu : "Cu mine nu se fac glume din astea! Asta sa fie clar!". Si pleaca. Daca vrea sa te sarute si spune ca nu a fost o gluma, ca el e mai timid si chestii nu-l lasa si pleaca. Sau daca nu-ti plac ideile de mai suslaughing, incearca sa-i atingi mana asa mai seducator ( daca ma intelegitongue), o sa vrea sigur sa fie in preajma ta mai mereubig grin. Sper ca ti-am fost de ajutor:*.