| iHateLuckyPersons a întrebat:

Mai crede cineva ca romanul merge la biserica in cele mai multe cazuri doar de ochii lumii si sa se simta si sa para un om bun cand de fapt e o javra ordinara.Cei mai multi romani sunt credinciosi,tin post dar stiu sa barfeasca, sa blesteme si sa injure atunci cand ii supara un adevar la adresa lor sau a credintei lor.

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Nu prea merg romanii la biserica, merg la sarbatorile importante si daca mai au ceva nunti, botezuri. In general lumea se uita ciudat daca le zici ca ai mers la biserica. Posturile se tin din traditie, nu din credinta.
Romanii sunt superstitiosi, dar nu credinciosi.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si tu esti fara de pacat, nu? Orice om greseste si reactioneaza intr-un anume mod la greutati si nervi. Si tu judeci in acest moment niste oameni care nici nu ti-au facut ceva, te crezi mai bun decat ei acum?

| iHateLuckyPersons explică (pentru Adry05):

Esti amuzant! Nu ma cred mai bun ca ei,dar eu macar nu ma dau sfant (nici nu exista asa ceva)sau sa fac un lucru prostesc ca mersul la biserica doar ca lumea sa creada ca-s un om bun,daca tot sunteti crestini de ce nu sunteti pana la capat fara sa ''gresiti'',pentru ca voi mereu injurati,barfiti si ce am spus eu mai sus(nu toti,majoritatea)si dupa mergeti la biserica,va rugati la sfanta fantoma si gata, totu-i in regula, sunteti ''iertati'' si dupa aceeasi rutina, sau cand vedeti un animal agresat, ceea ce nu e in regula sa faci orice animal ar fi, sariti cu gura pe agresor cu vorbe de genu''Sa putrezeasca in puscarie'', ''Sa-i dea Dumnezeu ce-i mai rau'', ''O sa arda-n iad''...si in acest timp uitati ca si voi UCIDETI porci, gaini, vaci ca sa le mancati si dupa veniti cu vorba ''Doar Dumnezeu ma poate judeca''. Daca stau sa ma gandesc mai bine cred sunt putin mai bun decat o adunatura de ipocriti si idioti spalati pe creier care pupa mortaciuni si se tarasc in genunchi.

| Adry05 a răspuns (pentru iHateLuckyPersons):

Sunt fata in primul rand si in al 2-lea n-o sa stau sa citesc ca am lucruri mai bune de facut. Tu stii ce faci si e treaba ta, dar zic ca nu esti cu nimic mai matur ca stai si judeci pe un site unde se cere ajutorul nu se expun frustrarile

| iHateLuckyPersons explică (pentru Adry05):

Mult noroc!

| Adry05 a răspuns (pentru iHateLuckyPersons):

La fel Desi nu stiu cat s o iau ca pe o urare de bine din moment ce ai numele i hate lucky persons laughing)

| iHateLuckyPersons explică (pentru Adry05):

Ironic,nu?