| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Mi a trimis cineva link ca sa imi fac cont de revolut si sa luam bani si a zis ca sa fac 3 achizitii de 15 lei, adica 3 produse de 15 lei fiecare sau? Si sa comand cu cardul virtual de la revolut? E ok? Si daca trebuie 3 produse de 15 lei fiecare inseamna ca nu ajunge 45 lei, nu? Pentru ca si transportul costa asa ca trebuie mai multi bani. Sau e ok si asa adica ca sa comand 3 produse care sa fie toate 15 lei? Sau nu prea se poate asa? Cum e adica?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Revolut este o instutie financiara, asemanatoare unei banci, care NU-ti cere sa faci nici o cheltuiala/cumparatura.
Asta fiind scam trimis de acel "cineva".

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu cumperi nimic.