| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Mi-a trimis cineva link ca sa imi fac cont de revolut si sa luam bani si a zis ca sa fac 3 achizitii de 15 lei, adica 3 produse de 15 lei fiecare sau? Si sa comand cu cardul virtual de la revolut? E ok? Si daca trebuie 3 produse de 15 lei fiecare inseamna ca nu ajunge 45 lei, nu? Pentru ca si transportul costa asa ca trebuie mai multi bani. Sau e ok si asa adica ca sa comand 3 produse care sa fie toate 15 lei? Sau nu prea se poate asa? Cum e adica?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Revolut este o instutie financiara, asemanatoare unei banci, care NU-ti cere sa faci nici o cheltuiala/cumparatura.
Asta fiind scam trimis de acel "cineva".

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu cumperi nimic.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Violleta2022):

Nu e nici un scam pentru ca mi-a trimis o fata pe care o cunoschappy deci ea mi-a trimis link-ul si chiar era de la revolut acel link

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Ca sa-ti faci card Revolut, nu trebuie sa cumperi nimic.
Dar trebuie sa ai minim 16 ani.
Tu faci cum vrei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Si ce, fata aia nu poate sa fie proasta, ori sa-si bata joc de tine?
Este scam 100%
Fiindca nici o banca din lume sau insitutie financiara NU te pune sa cumperi nimic, niciodata!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

E sistemul de referral de la Revolut. Nu trebuie sa cumpere nimic, dar daca o face primeste bonus si el si cel care i-a dat link ul de referral

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Eeee, las-o pe Violetta. Eu nu stie ce e ala Reavolut si cum functioneaza sistemul de referrals de la ei

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e scam, și eu am încercat cu un amic sa fac asta dar după îți cere sa pui bani pe cont și sa cheltui câte 15 lei de trei ori ca să primești între 50 și 1000 de lei.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Eu cred ca trebuie neapărat sa cheltui de trei ori câte 15 lei exact ca să funcționeze.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Și eu am încercat dar nu am dus la bun sfârșit ca am crezut ca doar atât trebuie, ca acea persoana sa își facă card pe revolut și e de ajuns. După aceea am văzut ca trebuie sa și pună bani pe card și sa și cheltuie vreo 45 de lei. Când are bani o sa ii spun sa facă treaba asta și poate am noroc și primesc mai mult de 50 de lei pe card. E pe bune, în opinia mea dar trebuie sa urmezi întocmai pașii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Deci si tu ai fost inselata...

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu, ca nu am mers pana la capăt. Dar cică ar fi sigur ca primești între 50 și 1000 de lei, scrie pe aplicația lor.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Nu incerca sa ii explici Violetei sistemul de referrals, e prea complicat pentru ea