| MichaelJackson123 a întrebat:

Mi s-a desfiintat clasa iar eu am nimerit in A unde nu am profesori si colegi prea faini, iar prietenii mei in B (unde stiu multe persoana si au profesori foarte buni). Am incercat sa ma mut la o alta scoala din zona dar era prea tarziu si nu mai aveau nici locuri. A vorbit mama cu directoarea de la scoala mea daca nu am pot muta in B dar a spus ca mai multe mame au venit pentru asta si le-a refuzart si pe ele pentru ca ar fi prea multi copii daca i-ar muta pe toti care vor in A. Stiu ca are dreptate, dar pentru mine chiar este cel mai rau in clasa aia. Nu stiti ce as putea sa fac totusi? Parintii mei nu au nici o pila la inspectorat ca sa faca ceva... Imi pare rau pentru categorie

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Poti sa iti pastrezi prietenii. Iti faci orele in clasa respectiva si in pauze te vezi cu tovarasii. Asta e.

| MichaelJackson123 explică (pentru GdX):

Nu e vorba doar de atat...

| 0ffliner a răspuns:

Ai cateva variante optime: Poti sa incerci sa te muti de la jumatatea anului la B.
Poti sa te muti dupa un an la B.
Poti sa nu te muti si sa faci precum a zis si celalalt comentator.
Sau poti sa-ti schimbi scoala precum am zis inainte, la jumate de an si/sau peste un an.