| anonim_4396 a întrebat:

Mi se pare mie sau in general baietii blonzi prefera fetele blonde? Mai ales daca au ochii albastrii, si ea trebuie sa ii aiba la fel. Vad toata chestia asta ca pe o mandrie "Vezi, doamne, ca sunt blond si mai am si ochi albastrii. Si ea trebuie sa fie blonda cu ochii albastrii, altfel nu imi place." Cam asa vad eu lucrurile, si ma enerveaza. Si voua vi se pare la fel?

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Pai asa "se spune " ca cei blonzi cu ochii albastri sunt copii frumosi tongue, asa cred unii.
acum nu stiu sigur, dar cand am studiat ceva despre holochaust, imi amintesc ca nemtii au grupat intr-o parte doar persoanele blonde cu ochii albastri, considerand ca acelea sunt persoane frumoase... nu sunt foarte sigura, dar asa cred unii...
cum ii si faza ca blondele sunt mai tacanite big grin, este parerea unora big grin
nu ai de ce sa te enervezi, eu nu cunosc pe nimeni care se mandreste cu asa ceva, dar nu uita ca mandria este un pacat, deci.
fiecare cu i-a lasat Dumnezeu.
e adevarat ca blonzi cu ochi albastri nu prea intalnesti. oricum nu ai de ce sa te enervezi!winking, conteaza mai mult si interiorul, sufletul, decat fizicul tongue
si cum ai dat tu exemplul acela : ca vezi doamne eu sunt blond si am si ochi albastri, deci si ea trebuie sa fie blonda cu ochi albastri.
si daca intalneste o londa cu ochi albastri si foarte enervanta cu un comportament inacdevat, ce face? se cupleaza cu ea doar pentru ca e blonda si are ochi albastri...
daca intalneste una cu ochi caprui si blonda si foarte de treaba, ce zice? pai nu stau cu ea ca are ochi caprui. si eu vreau albastri big grin

daca stai bine sa te gandesti astea sunt si fite tongue, doar ti se pare. stia linistita si nu iti mai bate capul cu aceste lucruriwinking kiss

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite ca n-am observat asa ceva, stii ce se spune despre cel pe care il placem? ca trebuie sa aiba aproximativ fizionomia noastra (este testat, s-au facut studii pe tema asta ), asa ca, in parte asta ar fi explicatia, desi am vazut destui blonzi (din ce in ce mai putini, in Bucuresti chiar deloc, sincer n-am vazut de mult ), cu partenere cu alte caracteristici ale fizionomiei.

| Bacemi a răspuns:

Chestia cu fata blonda si cu baiatul blond cu ochii albastri este doar o vorba care a prins adepti. Partenerul ideal nu se alege dupa trasaturile fizice, se face dupa caracter si suflet. Preferinta fizica e ceva superficial peste care se poate trece foarte usor. De multe ori gasesti o persoana total diferita ca aspect fizic decat ce iti imaginai tu ca ar fi partenerul perfect si totusi iubesti acea persoana din tot sufletul.

| miha<3 a răspuns:

E o timpenie sti ca se zice ca blonzii's vagabonzi uite daca mai auzi vreunul fitos spune-i verde-n fata"NU IUBI UN BLOND CA-I VAGABOND, IUBESTE UN BRUNET CARE SARUTA CU TALENT!"laughingeu asa le zic deoarece si eu sunt blonda asa un pic si ma enerveaza deoarece ma sicaneaza si le zic verde-n fata!
xoxo
crissu

| laryssa93 a răspuns:

Paii e o prostie sincer!

al meu e blond cu ochii verzi si eu sunt bruneta cu ochii caprui! sincer ne potrivim avem aceleasi ganduri, comportament, suntem la fel de incapatanati etc...

nu te lua dp vorbele astea sunt prostii!

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Domle cum ziiic, daca ti-e frica de lup nu intri i padure. EEEEU prefer fetele brunete cu ochi mari de toate culorile si bune rau. Pe blonde nu le halesc de nici o culoare, nu ma atrag. Brunetele imi fac bebelu sa lacrimeze, la blonde nici macar nu se ridica

| alisalisa a răspuns:

Mie nu mi se pare ca daca sunt blonda cu ochi albastri m-as potrivi cu un baiat cu ochii albastri. Mie mi-ar place un baiat cu parul saten si ochi verzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sora mea e bruneta cu ochii albastri, prietenul ei e blond blond de la mama lui cu ochii albastri. deci nu e o regula

| Djlsghtnquuw a răspuns:

laughing). nu chiar.depinde de fata pe care o place.si eu am fost cu un blond cu ochii albastri,, desi sunt bruneta.deci nu.happy

| georgiana a răspuns:

Eu nu sunt blonda si am avut un prieten blond cu ochii albastri...

| Rose_2860 a răspuns:

Nu e adevarat, eu stiam ca in general opusurile se atrag!

| blonduutzz a răspuns:

Draga mea iri si eu sunt blond cu ochi albastri. dar mie mi e indiferent ce culoare are parul sau ochii partenerei.frumusetea fiind trecatoare ma face sa ma gandesc, sa aleg o persoana cu suflet bun si sa traiesc linistit.cam asta tot. pup numai bine ionut.

| raluca_9705 a răspuns:

Nu e adevaratlaughing. iubitul meu e blond si ma adora si nu m-ar da pe 1000 de blonde draga mea acesta e unul dintre numeroaele mit-uri tampite din contra bruneti prefera blondele si blonzi brunetele:p si mi-e mi se pare ca mai bine se potriveste o fata bruneta cu un baiat blond love struck

| buUbuU_9577 a răspuns:

Pai daca is fitzosi ce sa le faci colegu meu ii la fel x( :*

| 1second a răspuns:

Ce prostie...nu e adevarat.de exemplu eu sunt blond cu ochi albastri si prefer fetele cu ochi caprui happy. Fiecare are gusturile lui.nu conteaza ce culoare are parul sau ochii lui.

| Giulia97Anna a răspuns:

Iubitul meu e blond cu ochii albastrii si eu sunt satena cu ochii caprui :X

| Giulia97Anna a răspuns (pentru raluca_9705):

Da,asa-i big grin ceva de genul este la mine laughing si iti dai seama si ce copii frumosi ies? laughing