| EmmaShefferd a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep..sunt in depresie de mai bine de un an jumatate.Problemele mele de sanatate se inrautatesc din cauza asta.Mama mea mi-a facut programare la un psiholog, insa eu nu cred ca are ce sa imi faca.Eu imi stiu leacul insa nu il pot avea pentru ca este vorba doar de destinul fiecaruia.Ce am nevoie este dragostea, adica sa imi gasesc fericirea alaturi de cineva si sa nu ma mai simt atat de tradata de toti.Pana acum am avut doar esecuri.Toti baietii de care m-am indragostit ori nu stiau ca exist,ori iubeau alte fete, ori isi bateau joc de mine, sentimentele mele..am 21 de ani si nimic nu mai are sens.Simt ca urasc sentimentul asta de "iubire".Ce mi-as dori eu de la voi este o solutie; ce pot face eu ca sa nu imi pierd mintile si sa ma mai iubesc cum o faceam candva? Pentru ca de multa vreme simt ura enorma fata de persoana mea.

Răspuns Câştigător
| DelphhiN a răspuns:

Am cunoscut nu de mult un barbat in varsta de 38 de ani care mama si sora lui iau luat casa iar sotia la parasit cu tot cu cei 2 copii ai lor acum sta intr-un camioniar copilul el mic l sau i-a spus ca abia asteapta sa moara mama lui sa se poata duce la tata...cum crezi ca se simte acel om? daca vrei sa vb lasa-mi un mesaj privat si o sa o scoatem cumva la capat nu te lastonguelove struck

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti la viitorul pe plan profesional si sa fi constienta ca ala valoreaza mai mult decat un barbat care nu stie sa afaca nimic in viata. Si eu am patit la fel sunt de-o seama cu tine dar am o obsesie enorma pentru camioane si asa stiu ca meseria de sofer imi ocupa locul unei familii. Am renuntat la fete tot din cauza ca vor bani si mint intruna.

| EmmaShefferd explică (pentru DelphhiN):

Wawlaughing cu toata tristetea mea asta m-a facut sa zambesc

| Chrissy92 a răspuns:

Eu zic ca nu ai gasit persoana potrivita.In lumea asta exista si baieti buni, nu numai rai, numai ca nu i-ai intalnit tu.Cu timpul, o sa iti dai seama de asta.Trebuie sa iti iei alte idei, sa ai prietenii aproape si sa incepi sa socializezi mai mult, pentru a iesi din starea de depresie.Persoana ideala vine cand te astepti cel mai putin.Iar eu zic ca psihologul te-ar ajuta in mare parte.Cunosc multe persoane care au avut probleme mult mai grave, decese in familie si au reusit cu succes sa treaca peste depresie, doar cu ajutorul psihologului.Roaga-te la Dumnezeu pentru ca visele sa ti se implineasca.Iti urez mult succes si sper sa ai parte numai de fericire de acum inainte!

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna,EmmaShefferd.Din cate ne-ai spus tu, se pare ca te simti singura si foarte trista.In primul rand, mama ta are dreptate, trebuie sa mergi la un psiholog.Crede-ma,te va ajuta mult daca vei merge.Psihologul iti va da mai multa incredere in tine si pofta de viata.In al doilea rand, ai toata viata inainte! La 21 de ani trebuie sa te distrezi, sa iti traiesti viata si sa uiti de orice problema!happy Cat despre baietii care te-au parasit si si-au batut joc de tine, nici nu stiu ce sa cred.Acei baieti sunt niste persoane rele si mincinoase, dar nu trebuie ca tu sa suferi pentru ei..Nu merita suferinta ta! In plus,sentimentul de iubire vine de la sine,si iubirea necesita,in primul rand respect(lucru pe care baietii care te-au parasit nu ti-au acordat).Vei gasi persoana care te iubeste cu adevarat,si nu trebuie sa o cauti happy. Iubirea vine de la sine,si tu, pana iti vei gasi baiatul care te iubeste cu adevarat, va trebui sa iti gasesti echilibrul in studii(facultate), familie, si in prietenii tai.Cu siguranta,vei trece peste aceste probleme de tristete si singuratate cu ajutorul unui psiholog, al prietenilor/prietenelor tale, parintilor tai(in general, toate rudele), si in ideea ca tu va trebui sa inveti mult ca sa ajungi un om important in viata.Crede-ma,tot ce trebuie sa faci este sa uiti, sa inveti cat mai mult si sa iti petreci timpul cu familia si prietenii,+sa mergi la psiholog.Stii cum se zice:"Toate la timpul lor". Iubirea adevarata o vei gasi cand va fi timpul potrivit.Bafta! Sper sa te simti mai bine!

| EmmaShefferd explică (pentru Chrissy92):

Mersi frumos :*

| lorelore a răspuns:

In primul rand invata sa iti iubesti persoana am trecut si eu prin multe lucruri asemanatoare tie..gandestete viata ta e mai presus de orice si nici un baiat nu merita ca din cauza lui sa iti urasti viata sau pe tine.du-te la psiholog te poate ajuta mult incearca sa nu mai gandesti asa si nu uita ca fiecare sac isi are petecul. poate acei baieti nu erau destui de buni pentru tine o sa intalnesti pe cineva care sa te iubeasca f mult dupa soare vn si soare esti inca f tanara viata merge inainte ai mult timp nu te mai gandii la acele lucruri care sunt de domeniul trecut stiu ca este greu dar macar incearca si o sa iti fie mai bn..bafta sper sa reusesti asa cum am facut si eu tin sa iti spun ca si parintii m-au ajutat mult fa si tu la fel mai multa comunicare nu lasa trecutul sa iti afecteze viata

| Genessis a răspuns:

Nu porni pe ideea ca psihologul nu o sa te ajute.Sincer mi-au dat lacrimile dupa ce am citit asta si sa stii ca te inteleg perfect.Suntem asemenea in anumite privinte, numai ca la mine nu este iubirea.Ai sa vezi ca totul se va rezolva cand te astepti cel mai putin.Nu trebuie sa te urasti pe tine, imi dau seama ca esti o persoana minunata, trebuie sa ii urasti pe acei baieti, pentru ca nu te-au meritat si si-au batut joc de sentimentele tale.Nici nu trebuie sa versi o lacrima.Mai precis,tu dupa ce sau cine plangi? Dupa o nefericire? Pai daca erai cu acea persoana,nu erai nefericita? Ai sa gasesti pe cineva,care sa te merite, care sa te iubeasca si care sa iti fie alaturi neconditionat si indiferent de situatie, numai ca nu este timpul potrivit. Dumnezeu ne ajuta atunci cand ne asteptam cel mai putin, atunci cand spunem si credem ca totul este pierdut si ca nimic nu mai are rezolvare. Oamenii aia care ti-au facut atat de mult rau, o sa fie pedepsiti in cele din urma.Eu iti doresc din suflet sa reusesti sa treci peste depresie si te sfatuiesc sa consulti un psiholog pentru orice eventualitate. Sper sa gasesti adevarata dragoste si sa fii fericita asa cum iti doresti.

| Liviu a răspuns:

La dracu cu psihologu, si eu am avut nevoie de el, insa nu m-am dus, acum sunt bine mersi, sunt incapatanat in draci, si tot in dragoste am suferit si eu dar, na, find o persoana mai incapatana, imi puneam melodii de dragoste, imi placea sa rasucesc cutitul singur in ranahappy
Asa sunt capabil sa rasucesc cutitul la alti in rana fara sa clipesc.
E ceva ce ma defineste, ce pot spune.
Incearca si tu, daca poti numai vei putea fi distrusa asa usorbig grin de orice prostie

| EmmaShefferd explică (pentru Liviu):

Wowlaughing) mersi micule demonlaughing

| Liviu a răspuns (pentru EmmaShefferd):

Suntem cam deoseama laughing, si fiecare 'demon' ca mine, are o demonita ca tine devil hehe... trimiite-mi un mesaj privat cu idd-ul taudevil sa vedem... ce fel de domnisoara estibig grin

| EmmaShefferd explică (pentru Liviu):

Frozen.demon_child e id meu tongue

| DelphhiN a răspuns (pentru EmmaShefferd):

Ma bucur mult

| DelphhiN a răspuns (pentru Liviu):

Waw....ma regasesc in spusele talesad

| Liviu a răspuns (pentru DelphhiN):

Cu ce te regasesti in vorbele melehappy? xD

| mentholinks a răspuns:

"Eu imi stiu leacul insa nu il pot avea pentru ca este vorba doar de destinul fiecaruia." Ce ai scris aici nu-i prea bine. Poate si destinul are caile lui ascunse dar pana la urma, viata ta, in cea mai mare masura, e in mainile tale.