| anonim_4396 a întrebat:

Nu in urma cu mult timp am vazut filmul "Number 23". Am devenit foarte interesata de acest numar inca de la inceput, m-a facut curioasa; in interiorul acestuia, unul din personaje numeste acest numar un "joc" pentru paranoici si ca este vorba de cele 23 de axiome din geometria lui Euclid. Am vrut sa ma informez mai mult, am cautat pe net, insa nu am gasit nici un rezultat, poate nu am vazut bine? Vreau sa stiu istoria, si ce numere sustine Euclid ca apartin literelor din alfabet. Multumesc, DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

laughing)) asa am inceput si eu sa caut dupa ce am vazut filmu ala, dar n-am gasit mai nimic
oricum eu sunt mai mult fascinat de cifra 7, se spune ca e cifra perfecta, sunt 7 zile intr-o saptamana, 7 pacate, 7 minuni ale lumii...

| neanderthalfararusine a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

rolling on the floor la asta nu ma asteptam.