| Amnasnsbbbsjs a întrebat:

Nu prea mai amprieteni bine am dar stau departe, și mama nu mă lasă ca nu i știe iar grupul meu zice ca nu am haz ca ma port ca un copil mic ei fiind mai mari insa am prieteni de o vârstă dar stau departe iar mai mici cu un an 2 și mă înțeleg cu ei toți băieți mă plac dar totuși sunt mulți care zic ca sunt urata slabă și plată nu mai în suport colegi nici părinți nici prietenii iar profesori fac discriminare mai tot și mă gândeam ca e mai bine să nu stiu sa iau niște pastile și leșin repede și aia e am terminat tot

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Stai cu persoanele care te agreeaza, chiar daca sunt mai mici cu 1-2 ani.
Evita grupul de copii mai mari, deocamdata sunt o influenta rea si te fac sa te simti aiurea.
Ai grija si acum si pe viitor cu ce fel de copii te imprietenesti. Anturajul ori te ajuta, ori iti face rau. Asculta de mama ta, ca iti vrea binele.

| Violleta2022 a răspuns:

Este mai important sa-ti impresionezi colegii cu inteligenta, fiindca atunci se vor ingramadii sa-ti fie prieteni.

De altfel nu ai nevoie de multi prieteni, doar de o singura prietena, care iti poate fi vecina, nu musai colega de scoala.
Cu pastilele nu rezolvi nimic, ca lesinatul ala te poate duce la spital, te pot interna la psihiatrie si atunci se duce vorba prin scoala ca ai si probelme psihice (mentale).

Nu face nimeni discriminare fetita, asta este doar in capusorul tau, in disperarea ta, dar daca pui mana serios sa inveti si iei note numai de 9 si 10 vei vedea ca toata lumea te va aprecia.

Nici un copil normal la cap nu se sinucide ca nu o plac colegii sau ca nu are prieteni, fiindca nu-i nromal, deoarece prietenii ti-i faci singura, nu umbli si alergi tu dupa ei.

Ti-am spus, invatand pe rupte si avand note nuami de 9 si 10 demosterzi clasei ca esti un copil destept si atunci toti se vor ingramadii sa fie prieten cu o fata desteapta.