| musicON a întrebat:

Nu stiu ce am... eu ma supar foarte repede si din orice, daca un prieten face o gluma sau ceva la adresa mea ma supar ..nu as vrea sa fiu asa..si inca o problema: cum as putea sa fiu mai comunicativa? adica eu sunt in general prietenoasa si buna cu toti, dar in ziua de azi daca esti bun esti luat de prost si as vrea sa ma schimb.Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| SethMC a răspuns:

Nu esti luat neparat de prost trebuie sa stii sa fii buna si prietenoasa dar cu cine merita..eu sunt la fel dar nu cu toate jegurile....si de suparat incearca sa nu iei in serios tot.fa si tu glume de ala sau aia dar nu exagera nu e usor dar e mai bine asatongue

| yumary a răspuns:

Pai gaseste lucruri in comun cu ceilalti si vorbeste cu ei despre diferite lucruri.
Nu te supara asa tare cand cineva face o gluma cu tine incearca sa ii razi in fata ..asta nu inseamna ca trebuie sa inghiti toate glumele lor proaste.
Cand vezi ca glumele lor intrec masura spune-le sa inceteze, foloseste niste cuvinte un pic ma dure dar sa nu ii jignesti cum ar fi "te-a bagat cineva in seama " "uite cine vorbeste perfect" ceva de genu
Asa sunt si eu si sincer am inghitit destule glume idioate.happy
Da dac esi bun esti luat de prost dar daca esti rautacios asta nu va schimba nimic asa ca mai bine ramai cum esti dar cand cineva de jigneste sau te supara arata-i ca nu te doare razi fate ca nu iti pasa si intoarceio cu aceeasi moneda.happy
Bafta

| LanaDelRayFan a răspuns:

Fara suparare:Ce zodie esti? Eu pesti big grin
Pesti sunt rusinosi..ma rog.
Si eu ma supar din oricesadDaca unu zice ca eu nu ma mai joc ceva, ma supar sau la v-ati ascunselea, cand sunt eu ma cam supar laughing pe bune).
Si ca sa fii comunicativa, gaseste si tu niste subiecte si apoi totul vine de la sine (ce zodie esti?; ce clasa esti?; care e materia ta preferata etc).
Daca unii iti fac o gluma, ignora-i sau plateste cu aceeasi monedawinking

Succes Music!

| musicON explică (pentru LanaDelRayFan):

Sunt varsator